Biyografi

Spor Yorumcusu Serdar Ali Çelikler Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Hangi Takımlı

Serdar Ali Çelikler kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca spor yorumcusu Serdar Ali Çelikler’den söz edeceğiz.

Serdar Ali Çelikler Kimdir?

  • Spor Yorumcusu

Çeşitli televizyon kanallarında ve birçok sosyal medya platformunda spor üzerine yorumları ile dikkat çeken ve sözleri ile gündeme gelen Serdar Ali Çelikler, Mehmet Ayan ve Mehmet Demirkol ile birlikte yaptığı programlar ile de sık sık gündeme gelmiştir. Çelikler bir ara Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na aday olduğu yönündeki iddialar ile gündeme gelmiştir.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Serdar Ali Çelikler, 1996 yılında stajyer muhabir olarak Yeni Yüzyıl Gazetesi Ekonomi Servisi Bölümü‘nde gazetecilik mesleğine adım atmıştır. Çelikler daha sonra askerlik vazifesini yerine getirmek için görevinden ayrılmış ve askerden döndükten sonra bir müddet halkla ilişkiler alanında çalışmalarına devam etmiştir.

2002 yılında Sabah Gazetesi Yazı İşleri Editörü olarak işe başlamış ve ardından pek çok medya kuruluşunda çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. Fotomaç Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği, Sabah Gazetesi Spor Müdürlüğü ve Habertürk‘te çalışan Serdar Ali Çelikler uzun yıllar muhabir, editör ve programcı olarak çeşitli medya kuruluşlarında görev almıştır.

Eşi ve Özel Hayatı

Spor yorumcusu ve gazeteci Serdar Ali Çelikler’in eşi de yine kendisi gibi gazeteci olan Gülin Yıldırımkaya Çelikler‘dir. Gülin Yıldırımkaya Çelikler ise 17 yıl boyunca Habertürk bünyesinde çalışmıştır. Çiftin bu evliliklerinden Yaz isminde bir kızları olmuştur.

Serdar Ali Çelikler NTV Spor’un kapanmasının ardından çeşitli spor kanallarında ve ana akım medya kanallarının spor programlarında Süper Lig başta olmak üzere birçok maçın analizini, yorumunu ve değerlendirmesini yapmaktadır. CNN Türk ekranlarında yayınlanan Pazar Akşamı Futbol programında Fuat Akdağ ve Kuddusi Müftüoğlu ile birlikte maçların analizini yapmaktadır.

Hangi Takımlı?

NTV Spor‘un kemik kadrosunda yer alan isimlerden Serdar Ali Çelikler, yaptığı açıklamalar ve tutumları ile Fenerbahçeli olduğu bilinmektedir. Ahmet Çakar ile Beyaz TV‘de yaptığı şike tartışmasında da Fenerbahçeli olduğunu göstermiştir.

Serdar Ali Çelikler ve hayatı hakkında tüm detayları öğrenmek için İbrahim Haskoloğlu ile yapılan röportajı aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz:

Diğer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds