Biyografi

Aydan Şener Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi Kim? Boyu? Dizileri?

Aydan Şener kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Aydan Şener’den söz edeceğiz.

Aydan Şener Kimdir?

  • Oyuncu.

1 Mart 1963 tarihinde Kilis’te dünyaya gelen Aydan Şener, dizi-film oyuncusu ve Türkiye eski güzeli ve modeldir. Aslen Kırım Tatarı olan Aydan Şener, ayrıca Suzan Avcı’nın yeğenidir. Küçük yaşlarda ailesi ile beraber Bursa’ya yerleşen Aydan Şener, lise eğitimini burada tamamlamıştır. 1981’de Türkiye güzeli seçilen Aydan Şener, miss World’de de Türkiye’yi seçmiştir. Aydan Şener, ilk oyunculuk deneyimini Küçük Ağa adlı diziyle yaşamıştır.

Özellikle Kenan Kalav ile beraber rol aldığı Çalıkuşu isimli diziyle popüler hale gelen Aydan Şener, 1983 yılında Ayhan Akbin’le evlenen Aydan Şener’in 1988 yılında Ecem isminde bir kızı doğmuştur. Aydan Şener ve Ayhan Akbin çifti 1991’de boşanmıştır. Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Aydan Şener, aynı zamanda TRT 1 ekranlarında yayınlanan Yürek Çıkmazı adlı dizide rol almıştır. Başarılı oyuncu Aydan Şener hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim, (bazı kaynaklarda 1.65 m boyundadır ve 58 kilo olduğu belirtilse de) boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • tr.wikipedia.org, Aydan Şener, erişim tarihi: 22 Kasım 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi