Sarımsak Kilo Yapar mı?

İnternet ve diğer medya kanallarında çokca gördüğümüz yağ eriten sarımsak tarifleri ve sarımsakla ilgili kilo verdirici etki övgüleri gereksiz bir şekilde artmaya devam ediyor. Sarımsak bırakın kilo vermeyi sizi daha kilolu bile gösterebilir. Kilo alıp vermeye bakış açınızı değiştirecek şekilde sarımsağı detaylı ele alalım.

Sarımsak öyle bir yiyecek ki seven insanlar vazgeçemiyor, sevmeyen insanlar da nefret ediyor. İkisinin ortası yok. Bu sebepten dolayı sarımsağı sevmeyen kişiler zayıflamak amacıyla yerken fazlasıyla zorluk çekiyor ve size kötü bir ki bu hiçbir işe yaramayacak. Kilo verdirmeyle ilgili kalori açığı oluştutmak esastır ve bu tür haberler yalnızca reklamdan ibarettir. Sarımsak kilo aldırır ise amacı bu olan kişilerin işine yarar mı? Sonraki başlığımızda inceleyelim.

Sarımsak Neden Kilo Aldırır?

Kalıcı kilo alma için herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Ancak içerdiği yüksek tuz oranıyla su tutumu ve ödem sonucuyla birlikta dolaylı olarak tartıda bir miktar fazla çıkabilirsiniz. Ancak bunun kilo değişiminize kalıcı bir etkisi yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.