Biyografi

Ayhan Aşan Kimdir?

Ayhan Aşan, 1968 doğumlu Türk sanatçı ve şarkıcı. 1968’de Balıkesir’de dünyaya gelen Ayhan Aşan, küçük yaşlarda müziğe ilgi duymaya başladı. 8-9 yaşlarında özel müzik dersleri almaya başladı. Türkiye genelinde düzenlenen şarkı yarışmalarına da katılan Ayhan Aşan, 1987 yılında düzenlenen Altın Lale Ses Yarışmasında önemli başarılar elde etti.

Bu yarışmadaki başarısının ardından üç yıl boyunca Üsküdar Musiki Cemiyetinde “Türk Müziği” konusunda eğitim gördü.

Selma Aşan’la aşk yaşayan Ayhan Aşan, 1992 yılında hayatlarını birleştirdi. Aşan çiftinin 1993’te Yaşar; 1997’de Büşra dünyaya geldi.

Albümler

– Ararım Seni
– Bekarım Aman
– Yaralım/Dön Gayrı
– Aşkımla Vururum
– Sen de mi?

Özel Hayatı

1992’de Selma Aşan ile hayatını birleştiren Ayhan Aşan, 2000 yılında evi terk etti. 2008’de Selma Aşan mahkemeye başvurdu. 17 yıllık eşinin 2000 yılında kendisini ve 2 çocuğunu terk ettiğini ve bir başka kadınla birlikte olduğunu iddia eden Selma Aşan, kendisinin de yoğun strese bağlı “myastenia gravis” (ağır kas zaafı) hastalığına yakalandığını belirtti.

Show TV’de Uğur Arslan ve Seda Sayan’ın sunduğu “Artık Susma” programına katılan Ayhan Aşan’ın kızı Büşra Aşan, babasına dair çeşitli suçlamalar yöneltmiş ve otizmli abisinin babasına bu zamanda daha çok ihtiyacı olduğunu söyledi. Nafaka iddialarına Ayhan Aşan’ın avukatı telefonla bağlanarak karşılık verdi. Aşan’ın avukatı, Ayhan Aşan’ın Selma Aşan’la evliliklerinden doğan iki çocuğuna 18 yaşına kadar nafakasını ödediğini belirtti ve “Ayhan Bey bir ev almıştır, ancak Selma Hanım mal kaçırarak bu evi bir önceki evliliğinden olan Uğur isimli oğluna vermiştir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.