Biyografi

Ayhan Sefer Üstün Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Eşi Kim?

Ayhan Sefer Üstün kimdir, nereli ve kaç yaşında, annesi babası kimdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasetçilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Ayhan Sefer Üstün’den söz edeceğiz.

Ayhan Sefer Üstün Kimdir?

  • Siyasetçi.

21 Ağustos 1970 tarihinde Adapazarı’nda dünyaya gelen Ayhan Sefer Üstün, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 22, 23, 24 ve 26. Dönem Sakarya Milletvekili olarak görev yapan Ayhan Sefer Üstün, aynı zamanda 26. Dönem İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanlığı görevini yürütmüştür. Ayhan Sefer Üstün, bunların yanı sıra İlim Yayma Cemiyeti Sekreterliği, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Sakarya Şubesi eski Üyeliği ve Sakarya Belediye Meclis Üyeliği görevlerinde bulunan Ayhan Sefer Üstün, ayrıca serbest avukatlık yapmaktadır. Tecrübeli siyasetçi Ayhan Sefer Üstün, Eylül 2019 tarihinde AKP’den istifa ederek Gelecek Partisi saflarına geçmiştir. Ayhan Sefer Üstün, evlidir ve üç çocuk babasıdır.

Twitter ve Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunana Ayhan Sefer Üstün, siyasi kariyerine Gelecek Partisi bünyesinde devam etmektedir. Ayhan Sefer Üstün hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri ve eşi kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • gelecekpartisi.org.tr, Ayhan Sefer Üstün, erişim tarihi: 27 Eylül 2022
  • tr.wikipedia.org, Ayhan Sefer Üstün, erişim tarihi: 27 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.