Kim Junsu Kimdir? Yaşı? Boyu Kilosu? Sevgilisi?

Kim Junsu kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncu ve şarkıcıların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Güney Koreli şarkıcı Kim Junsu’dan söz edeceğiz.

Kim Junsu Kimdir?

  • Şarkıcı

1 ocak 1987 tarihinde Güney okora Gyeonggi-do‘da dünyaya gelen Kim Junsu’nun sahne ismi Xiah’dır. Boyu 1.78 m olan Kim Junsu, 63 kg’dir. Dünya astrolojisine göre burcu oğlaktır. Sanatçı Annual Starlight Casting System yarışmasında en iyi şarkıcı dalında birinci oldu ve hemen ardından SM şirketine katıldı. 2002 yılında arkadaşı Eunhyuk ve Sungmin ile R&B grubuna yerleştirildi. Kim Junsu 2003 yılında TVXQ’e katıldı, grupla birlikte geçirdiği sürede 4 Japonca ve 4 Korece albüm, 30 küsür Japonca şarkı ve sayısı bilinmeyen Korece single yayınladı. 2009 yılında gruptan birkaç arkadaşıyla beraber yayın şirketine dava açarak gruptan ayrıldı. Kim Junsu’nın 2015 yılının aralık ayında EXİD kız grubunun bir üyesi olan Hani’yle sevgili olduğu açıklandı. İlişkileri 13 Eylül 2016 tarihinde sona ermiştir.

Instagram hesabından da ayrıca paylaşımlar yapan Kim Junsu, şarkıcılık kariyerine de devam etmektedir. Başarılı şarkıcı Kim Junsu hakkında merak edilen anne babası kardeşleri kim, ne iş yapıyor gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.