Biyografi

Feramuz Üstün Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Eşi Kim?

Feramuz Üstün kimdir, nereli ve kaç yaşında, annesi babası kimdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasi isimlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Feramuz Üstün’den söz edeceğiz.

Feramuz Üstün Kimdir?

  • Siyasetçi.

10 Aralık 1970 tarihinde Kelkit Gümüşhane’de dünyaya gelen Feramuz Üstün, lisans eğitimini ise Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde tamamlamıştır. Mezuniyetinin ardından Mali Müşavirlik ofisini açarak meslek hayatına başlayan Feramuz Üstün, siyasi hayatına ise 1987 yılında Bursa’da, Ülkü Ocakları Yönetim Kurulu Üyesi olarak başlamış; akabinde Muhsin Yazıcıoğlu’nun da teşvikiyle 1999’da Büyük Birlik Partisi Ankara İl Başkan Yardımcılığı görevine başlamıştır. Bu görevinden sonra siyasete bir müddet ara veren Feramuz Üstün, sonrasında ise 2003’te AKP Ankara İl Başkan Yardımcısı olarak siyasete dönmüştür. 2004 seçimlerinde ABB ve Ankara meclis üyesi seçilen Feramuz Üstün, 2008-2011 yılları arasında İller Bankası’nda Denetim Komitesi Üyeliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği gibi görevlerde bulunmuştur.

2011 genel seçimlerinde AKP Gümüşhane milletvekili seçilen Feramuz Üstün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de Plan Bütçe Komisyonu Üyeliği görevinde bulunmuştur. Milletvekilliği görevinden sonra Ahmet Davutoğlu’nun isteği üzerine 2015’te İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirilmiştir. Şimdilerde siyasete Gelecek Partisi bünyesinde devam eden Feramuz Üstün, bu partide İdari ve Mali İler Başkanı görevini yürütmektedir.

Twitter ve Instagram hesabından da paylaşımlarına devam eden Feramuz Üstün, siyasi kariyerine Gelecek Partisi bünyesinde devam etmektedir. Bu zamana kadar birçok sivil toplum kuruluşunda görev alan Feramuz Üstün hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri eşi kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • gelecekpartisi.org.tr, Feramuz Üstün, erişim tarihi: 27 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.