Aziz Akova Kimdir? Nerelidir?

Özellikle Adnan Oktar suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan isimlerden sonra Adnan Oktar’ın yanında bulunan ve “kedicik” olarak da bilinen Ceylan Özgül ile yaptığı röportajı ile bilinen Aziz’i Akova kimdir? Nerelidir? 

Araklı ilçesinin Kayacık köyünde dünyaya gelen Aziz Akova, ilkokul ve lise eğitimini Araklı ilçesinde tamamladı ve ardından Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema ve Televizyon bölümünden mezun oldu. 

 Üniversite eğitimine devam ettiği sırada İzmir’de çeşitli radyo ve televizyonlarda programlar sundu. Ulusal anlamda televizyonculuk mesleğine 2013 senesinde Show TV’de stajyer olarak başlayan Aziz Akova, stajını tamamlamasının ardından Show TV haber merkezinde ve çeşitli programlarda yönetmen yardımcılığı yaptı ve farklı pozisyonlarda görev aldı. 

 Akabinde TV Em isimli televizyon kanalında haber editörlüğü görevinde bulunan Aziz Akova, son olarak da 2016 senesinde Beyaz TV bünyesine katıldı. Yaklaşık 2 yıldır Beyaz TV haber merkezinde çalışan Aziz Akova, özellikle güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesinde terör örgütüne yönelik yürütülen operasyonların sürdüğü il ve ilçelerde de çeşitli görevlerde bulundu. 

Aziz Akova, şu anda hem Beyaz TV bünyesinde televizyonculuk kariyerine devam ediyor hem de YouTube üzerinden yayınladığı videolarla da kariyerine alternatif bir yoldan devam ediyor. Trend listesine giren Ceylan Özgül videosu da yine altında Aziz Akova imzası taşıyan haberlerden biridir.

Kendisine kariyerinde başarılar dilemekle birlikte dürüst ve objektif habercilik anlayışı içinde mesleğine devam etmesi temennisinde bulunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.