Biyografi

Sevda Karabulut Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Dizileri? Boyu?

Sevda Karabulut kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Sevda Karabulut’tan söz edeceğiz.

Sevda Karabulut Kimdir?

  • Oyuncu.

1989 yılında Aydın’da doğan Sevda Karabulut, ilkokulu Aydın’da ortaokulu ise İstanbul’da tamamlamıştır. Oyunculuk eğitimlerini Müjdat Gezen Kültür Merkezi’nde; lisans eğitimini ise Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü’nde tamamlamıştır. 2014’te Adana Devlet Tiyatrosu bünyesinde çalışmaya başlayan Sevda Karabulut, ayrıca 2015 yılında Bakırköy Belediye Tiyatroları bünyesinde oyuncu olarak çalışmaya başlamıştır. Bu zamana kadar çeşitli reklam filmlerinde rol alan Sevda Karabulut; aynı zamanda Kertenkele, Seksenler, Ferhat ile Şirin, Verda ve Hatırla Sevgili gibi projelerde rol almıştır. Sevda Karabulut aynı zamanda Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Emanet adlı dizide oynamıştır.

Boyu ve Kilosu?

  • Başarılı oyuncu Sevda Karabulut 1.60 m boyundadır ve 46 kilodur.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Sevda Karabulut, oyunculuk çalışmalarına Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Emanet dizisinde devam etmektedir. Başarılı oyuncu Sevda Karabulut hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biliyo.org, Sevda Karabulut, erişim tarihi: 21 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds