Arden FC Kimin? Süleymancıların mı?

Son zamanlarda Alışveriş merkezlerinin yemek katlarında farklı bir tabela göze çarpıyor: Arden FC. Tam şekliyle Arden Fried Chicken. Peki nedir bu Arden FC. Kimin? Süleymancılara ait olduğu doğru mu? Arden FC sahibi kim?

Arden FC Kimin? 

Arden FC yaklaşık 2 sene önce hizmet vermeye başlayan bir fastfood firmasıdır. Diğer firmalardan farklı olarak sahibi tek bir kişi değil sermayesi cemaat tarafından yönetilen bir firmadır. Bu cemaat ise Süleymancılar olarak bilinen dini gruptur. 

Arden FC Nedir? 

Arden FC, cemaat üyelerine yönelik hazırlanan ve dışarıdaki insanlara da hizmet veren bir fastfood firmasıdır. Slogan olarak “helal fastfood” anlayışını benimseyen Arden FC, tavuk etinden yapılan ürünleri ile biliniyor. KFC tarzında bir oluşum olan Arden FC, kuru yolum ve helal tavuk sloganları pazara hızlı bir giriş yapmıştır? 

Arden FC Önündeki Lacivert Takkeliler 

İstanbul’daki Axis Kağıthane ve Ankara A City AVM şubeleri ile hizmet vermeye başlayan Arden FC’nin önünde daimi olarak lacivert takkeli insanlar var. Takım elbiseli, yüzleri tıraşlı fakat bıyıklı insanların önünde kuyruk oluşturduğu Arden FC’ye söz konusu bu grup haricinde girenlerin sayısı ise şimdilik az. İleride artabilir mi? Bilinmez. 

Fiyatlar

Arden FC’de fiyatlar biraz tuzlu. Orta-üst bir seviyede yer alan Arden FC’de kova fiyatları da yine yüksek fakat dürüm menüsü (dürüm+kola+patates) 13.99 TL.

Franchising Veriyor

Arden FC, ortaklarına tabela hakkı olarak da bilinen Franchising sistemi ile şube açma imkanı da sunuyor. Özellikle Antalya ve Alanya gibi cemaatin yoğun olarak varlığını hissettirdiği yerlerde Franchising talebinde bulunanların sayısı da artıyor. Tabela hakkının (franchise bedelinin) bu bölgelerde 1 milyona yaklaştığı da biliniyor. 

Arden Hipermarketleri ve Akdeniz Toros 

Cemaatin firmaları sadece Arden FC ile sınırlı değil. Arden Hipermarketleri ve Akdeniz Toros firması ile cemaat üyeleri helal kesim ve kurum yolum tavuk ile sucukları buradan alabiliyor. Öte yandan Arden Hipermarketleri sadece İstanbul’da değil Türkiye’nin dört bir yanında yaygınlık kazanmaya başlamış.

Arden Ne Demek? 

Cemaatin kanaat önderi olan merhum Ahmet Arif Denizolgun’un isminin ilk iki harfi ile (AR) ile soyadının ilk üç harfinin (DEN) birleşmesi sonucu ARDEN ismi ortaya çıkmıştır. 

Eski FERPA Yeni ARDEN 

Cemaatin FERPA olan hipermarketlerin ismi  ARDEN olarak değişmiş ve başta cemaat üyeleri olmak üzere her kesimden insana hizmet vermeye başlamıştır. 

Aşağıdaki videoda Arden FC hakkında çekilmiş bir reklamı izleyebilir ve Arden FC hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.