Sağlık

Balkabağı Kan Yapar mı?

Balkabağı denilince akla ilk tatlı gelir. Aslına bakarsanız böylesine faydalı ve vitamin-mineral deposu bir besinin içerisine yüksek miktarlarda şeker ekleyip, pelte kıvamına gelinceye kadar pişirmek yapılacak en büyük yanlışlardan biri olacaktır. Bu konuyu irdelemeden önce hızlıca ‘Balkabağı kan yapar mı?’ Sorusunu cevaplayalım.

Balkabağı kan yapmaz. Bağışıklığı güçlendirici etkisi olduğu bilinse de kan üretimini vücutta artırdığına dair bilimsel hiçbir çalışma bulunmamaktadır. Ancak kan hücrelerinin artmasına dolaylı yoldan bir miktar etkisi olabilir. Yazının başında da belirttiğimiz gibi yüksek verim almak istiyorsanız, tüketmeye yakın kabuklarını soyun ve tatlı dışında tarifler arayarak bu besini tüketmeyr çalışın.

Özet olarak, balkabağı kan yapmasa da içerdiği mikrobesinler sayesinde onlarca farklı faydası bulunmaktadır ve mutlaka tüketilmesi önerilen bir besin olmaktadır. Bu gıda ile ilgili başka sorularınız bulunuyor ise aşağı kısma yorumlarınızı bırakabilirsiniz. 24 saat gibi çok kısa süreler içerisinde tüm sorularınızı cevaplayabiliriz. Ancak tıbbi bir sıkıntınız var ise bunu yalnızca uzman hekiminiz cevaplayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.