Teknoloji

iCloud Anahtar Zinciri Ne Demek?

Parolalarınızı her seferinde tekrar tekrar girmek yorucu olabilir. Durum böyle olunca aynı parolayı her yerde kullanmak da doğal olarak güvenlik zaafiyeti oluşturmaktadır. Peki bir sistem olsa, tüm Apple cihazlarda iCloud hesabınızla giriş yapıp parolanızı hatırlamaya ihtiyaç duymasanız nasıl olur?

Icloud anahtar zinciri demek, tüm şifrelerinizin icloud hesabınızda otomatik olarak saklanması demektir. Bu sisteme şifrenizi kaydettiğiniz anda iphone üzerinden kaydettiğiniz bir şifreyi aynı icloud hesabıyla giriş yaptığınız bir macbook gibi Apple ekosistemine dahil bir cihazda otomatik olarak doldurulmasını sağlayabilirsiniz.

Sonuç olarak, bu sistemin ne kadar güvenli olduğu Apple sisteminin yapısına bağlı olsa da yapılabilecek en güzel uygulamalardan biridir. Bu sistemi kullanmak aynı zamanda sizlere büyük zaman kazandıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi