Ekonomi

Bankamatik Çip Hatası Ne Demek?

Birçok banka müşterisinin kullandığı kredi kartları bazı kullanım hataları sonucunda deforme olabiliyor. Kullanılan banka kartları kırılabilir, derin çizikler alabilir ve ya bazı sebeplerden dolayı şekil bozukluğuna uğraya bilir. Bu gibi deforme olmuş kart üzerindeki cip pos makilerinde ve ya bankamatiklerde okutulurken hata verebilir. Kartın üzerinde bulunan cipler bu deformasyon ile işlevsiz hale gelir ve cihazlar bu kartları okumaz. 

Bankamatik Çip Hatasının Nedenleri?

Banka müşterilerinin sıkça kullandıkları kredi kartları hor kullanmadan dolayı bazı hasarlar alır. Her hangi bir nedenden dolayı hasar alan kart üzerinde bulunan cip işlev yapamaz. Bu nedenle bankamatik ve post cihazlarında hasarlı kartları ciplerinin okuyamadığı için hata verir.

Bankamatik Çip Hatası Verirse Ne Yapılmalı?

Kart da yaşanan Sorun kartın cipinden kaynaklı ise o zaman yapılacak birkaç öneri var. Hata veren kredi kartının üstündeki cip kısmını hafif nemli bir bez ile temizlemek sorunu çözebilir.  Temizlemeden sonra gene de çalışmayan kredi kartları birkaç kez kolonyalı mendille temizlemek işe yaraya bilir. Kartta kırık ve ya aldığı hasar daha büyükse bankanızdan yeni bir kredi kartı talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds