Biyografi

Banu İnan Kimdir? Yaşı? Boyu? Oynadığı Diziler?

Banu İnan kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, oynadığı diziler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Banu İnan’dan söz edeceğiz.

Banu İnan Kimdir?

  • Oyuncu.

1975 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Banu İnan, oyunculuk çalışmalarını da Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tamamlamıştır. Oğuz Aral ve Taner Barlas’tan da oyunculuk eğitimleri alan Banu İnan, sonrasında ise çeşitli tiyatro oyunlarında görev almıştır. 1996 senesinde Alem FM’de 1998 senesinde ise İstanbul FM’de radyo programcılığı yapan Banu İnan, oyunculuk kariyerine ise 2015 senesinde adım atmıştır. Gamsız Hayat adlı dizide Hacer karakterine hayat veren Banu İnan, 2017 senesinde Kadın adlı dizide de konuk oyuncu olarak rol almıştır. 2017 senesinde Seni Gidi Seni adlı filmde Saniye ve Elif’in annesi rolünde oynayan Banu İnan, 2019 senesinde ise Afili Aşk adlı dizide Nermin Horoz karakterine can vermiştir.

Boyu ve Kilosu?

  • Başarılı oyuncu Banu İnan 1.67 m boyundadır ve 55 kilodur.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Banu İnan, oyunculuk çalışmalarına da devam etmektedir. Başarılı oyuncu Banu İnan hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, ne iş yapmaktadır gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Banu İnan ile İlgili Aramalar

Google’da Banu İnan ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.