Basit Adımlarla Araç Koltuğu Nasıl Temizlenir?

Bana göre en eğlenceli şeylerden biri aracı kendş garajınızda veya bahçenizde temizlemek olacaktır. Sadece eğlence olarak değil her açıdan daha mantıklı olacaktır. Aracınızı bir oto yıkamaya teslim etriğinizde kuaför dahi yapılsa istediğiniz temizlikte olmayabilir. Gerçekten de aracınızın temizliğine dikkat eden biriyseniz bu canınızı sıkacaktır. Her hafta 20-30 lira yıkama masrafını saymıyorum bile..

Şimdi size aracınızın içini nasıl parıl parıl yapabileceğinizden bahsedeceğim üstelik çok az masrafla ve kolay bir biçimde bunun için ihtiyacımız olan şeyler ise basit;

İlginizi Çekebilir:  Araç Satış Noter Ücreti 2021 Yılında Ne Kadar Oldu

-Birkaç tane temiz bez
-‎1 adet fırça
-‎Evdeki koltukları sildiğiniz temizleyici veya yüzey temizleyici
-‎Cam temizleyici

Malzemelerimizi aldıktan sonra temizliğe başlayabiliriz. Öncelikle araç içi çakmak girişi ile beslenen elektrikli süpürgeniz var ise (yok ise fe mutlaka tavsiye ederim hem ucuz hem çok işinizi görecek) paspasları çıkartıp yerleri güzelce süpürün.

İlginizi Çekebilir:  Audi P0016 Arıza Kodu Çözümü

Ana konumuz olan koltuklara gelince bezin ucuna temizleyici maddeden sıkıp tüm koltukları ovalayarak silin. Nasıl parladığına gerçekten inanamayacaksınız. Bu temizliği yaparken envai çeşit temizleyici öneriyolar. Birçoğunu ben de denedim fakat hepsinin içeriği benzer olduğundan bu aşamayla uğraşmanıza hiç gerek yok.

Koltukları sildikten sonra 1-2 saat içerisinde tamamen kuruyacaktır.

Koltukların temizliğini yaparken aralardaki tozlara çok dikkat etmelisiniz. El freni, vites, göğüs gibi bölgeleri de aynı madde ile temizleyebilirsiniz. Ben bunun hatta ve hatta daha iyi olduğunu düşünüyorum. Çünkü göğüs parlatıcı maddelerin bir süre sonra konsolda çatlaklara sebep olduğunu birkaç arkadaşımdan duymuştum.

İlginizi Çekebilir:  Şase Arabanın Neresinde Bulunur?

Bu işlemlerin hepsi en fazla 30 dakika sürecektir. Haftada bir böyle temizlik aracınız için harika olacaktır. Aracın dışını da eğer yeriniz müsait değilse yıkama, cilalama ve kurulama beraber halleden makinelerde yaklaşık 10 liraya mis gibi yapabilirsiniz.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri