Gezi

Otelde Bornoz Olur mu?

Havalar güzelleşmeye başlarken tatil planları da daha ciddi şekilde gündemlere gelmeye başladı. Durum böyle olunca siz değerli okurlarımız için gezi kategorimizde bin soru bin cevap şeklinde yüzlerce soruya cevap vermeye çalışacağız. Ancak eski okurlarımızın alışık olduğu şekilde, aklınıza takılacak ancak internette öyle kolay kolay bulamayacağınız detay soruları cevaplayacağız. Bugünkü konumuz ise otelde bornoz ve havlu olup olmadığı hakkında olacaktır.

Otellerin çoğunda bornoz olur. Normalde yerleştiğiniz anda hemen bulamama ihtimaliniz olsa da oda servisini arayarak ekstra bornoz isteyebilirsiniz. 4 ve 5 yıldızlı otellerin yine çoğunda bu hizmet ücretsizdir ve ek ücrete tabii değildir. Bunun ücretli olup olmadığını yine resepsiyona sorarak öğrenebilirsiniz. Ancak 3 yıldızlı gibi bir alt segment sınıftaki otellerde bu konuda sıkıntı yaşama ihtimaliniz vardır. Kısaca otele gitmeden önce yanınıza bornoz alarak ekstra yük etmenize hiç gerek yoktur.

Otelde Havlu Olur mu?

Bu konuda çok daha rahat davranabilirsiniz. Otelin yıldızı fark etmeksizin her otelde temiz havlu bulunmaktadır. Ayrıca oda servisi temizlik esnasında bu havlu ve bornozları temizleri ile değiştirecektir. Bu sebepten dolayı yanınıza havlu almanıza da gerek yoktur. Plaj havlusu gibi hafif ve her ihtimale karşı tedbir amacıyla bir havlu almanız yeterli olacaktır. Yalnızca günlük kiralık ev gibi yerlerde havlu bulunmayabilir. Bu konuda da ufak baş havlusu, el havlusu dahi almanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.