Gündelik Hayat

Bedelli Askerlikte Spor Var mı?

Bedelli askerlikte spor var mı? Bedelli askerlik süresince spor yapılıyor mu? Daha önceki yazılarımızda bedelli askerlikle ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca bedelli askerlikte spor olup olmadığından söz edeceğiz.

Bedelli Askerlikte Spor Var mı?

Bedelli askerlik hizmeti sırasında çoğu alay ya da tümende spor yapılmamaktadır. Bedelli askerliğin mantığı, kısa süre içinde eğitimleri tamamlamak olduğu için bu kısa süre içinde bedelli erler, ilk hafta yanaşık düzen eğitimi gibi uygulamalarla eğitilir. Bu, sağ ve sola dönüş, tekmil, komutanlara hitap, rütbeler, ayakkabı bağlama gibi temel eğitimlerdir. İkinci hafta ise genelde silah eğitim haftasıdır. Bu hafta içinde bedelli erler, silahlı eğiti. yaparlar. Silah tutuş şekilleri, kurma kolu çekip bağlama, şarjör söküp takma, doğru nişan alma ve en sonunda da atış eğitimi vardır. Son haftalar ise tören yürüyüşü ve törene hazırlıktır. Tören hazırlıkları ise genelde marş eşliğinde uygun adım yürüyüşlerinden ibarettir.

Görsel kaynak:

  • Daily Sabah: Over half a million Turkish citizens apply for paid military exemption

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds