Bedelli Bekleyenlere Kötü Haber: Son Bedelli 2020’de

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, merakla beklenen bedelli askerlik konusunda şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. Bakan Akar, askeri yükümlülerin hangi celp dönemlerinde ve hangi şehirde askere gideceklerinin bir sonraki hafta açıklanacağını bildirdi. Bedelli askerlik, 24 Kasım 2018 ile 7 Şubat 2020 tarihleri arasında 37 celp dönemi şeklinde yapılacak. Savunma Bakanı Akar, ayrıca il ve birliklerin de haftaya açıklanacağı bilgisini verdi. 

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunana Hulusi Akar, askerlik celp takvimini açıkladı ve başvurusunu tamamlamayan askeri yükümlülerin ne zaman ve nerede askerlik yapacaklarını bir sonraki hafta öğreneceğini ifade etti. 

634 BİN 415 BAŞVURU 

Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Şu ana kadar bize müracaat eden toplam 634 bin 415 gencimiz işlemlerini tamamladı” şeklinde konuştu. 

Bedelli askerlik uygulamasında ilk iki celp döneminde 54 bin 36 askeri yükümlünün temel eğitimlerini tamamlayıp yemin ettiklerini belirten Akar, üçüncü celp döneminde ise 13 bin 555 kişinin yarın terhis olacağını ifade etti. 

37 CELP DÖNEMİ

İlginizi Çekebilir:  Bir Nefes Al ve Bir Adım Öne Çık!

Hali hazırda kışlalara teslim olmayı bekleyen 566 bin 896 kişinin olduğunu belirten Hulusi Akar, yükümlüler için 37 celp daha açılacağını söyledi. 

Bu tarihten sonraki celp dönemlerinin 24 Kasım 2018 ile 7 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleşeceğini belirten Akar, toplamda ise 40 celp olacağını sözlerine ekledi. 

SON CELPTE TEZKERE 28 ŞUBAT’TA

İlginizi Çekebilir:  Mehmet Özhaseki: Hainlik Edenlerin Çoğu Üniversite Mezunu

Savunma Bakanı Hulusi Akar, son askeri yükümlülerin 7 Şubat’ta birliklerine teslim olacaklarını belirtti. Son tezkere ise 28 Şubat’ta. 

Bedelli askerliğin çıkmasının ardından işlerinden istifa eden kişilerin ne yapacakları ise şimdiden merak konusu oldu. Celpli kişilerin “celpli oldukları halde” işe alınmaları ise şimdilik mümkün görünmüyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce