Ver Mehteri Repliği İle Tanınan Erkan Tan’dan Ekrem İmamoğlu’na: ‘Oğlum’ Sen Daha Başkan Değilsin

A Haber ekranlarında Sabah haberlerini sunan ve kamuoyunda “ver mehteri” sloganı ile bilinen Erkan Tan, resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu’na seviyesiz sözler sarf etti. Erkan Tan, İmamoğlu’nun henüz seçilmiş belediye başkanı olmadığını, mazbatasını alınca Başkan olacağını söyleyen Erkan Tan, canlı yayında Ekrem İmamoğlu’na “oğlum” diye hitap etti. 

Sosyal medyada da tepkilere neden olan Erkan Tan’ın bu çıkışı çeşitli tartışmaların da konusu haline geldi. A Haber sunucusu Erkan Tan’ın Ekrem İmamoğlu hakkında söylediği skandal nitelikteki sözleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. 

Daha önce de benzer skandalların merkezi olan A Haber’de, Erkan Tan’ın Ekrem İmamoğlu hakkında söylediği sözler üzerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu’ndan da henüz bir açıklama gelmedi. 

Erkan Tan, söz konusu haber kuşağında Ekrem İmamoğlu’nu evrakta sahtecilik ile suçladı. Ekrem’cim diyerek sözlerine devam eden Erkan Tan, “daha sen başkan değilsin oğlum” diyerek Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını almadan başkan olamayacağını dile getirdi. 

AKP’nin Nevşehir Büyükşehir Belediye Başkanı adayının seçilmesi ile mazbatasını aldığını ve resmî olarak Türkiye’de sadece Nevşehir Belediye Başkanı adayının “Başkan” olduğunu hatırlattı. Erkan Tan’ın bu sözleri sosyal medyanın da gündeminde yer aldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.