Teknoloji

beIN Connect Hata E105 Nasıl Çözülür?

beIN Connect platformunda yaşanan hata sorunlarından bir tanesi de beIN Connect Hata 105’tir. Hatanın yaşanılma nedeni genel olarak geçici sinyal probleminden kaynaklanır ve yayınlarla alakalı bir sorundan yaşanır. Eğer ki bağlantı kurmaya çalıştığınız kaynak bir problem yaşıyorsa ve durumu düzeltemiyorsa da bu hatayı alabilirsiniz. Hatayı çözümlemek istiyorsanız yazımızın alt kısmında kalan maddeleri takip ederek kolaylıkla çözebilirsiniz.

  1. Digiturk kumandası ile birlikte MENÜ bölümüne giriş yaparak Kurulum alanına tıklayınız. Bu kısımdan Kolay Kurulum seçeneğine tıklayarak ‘’Kanal Kurulumu’’ yapınız. Bu sayede hata tamamen ortadan kalkacak, bir daha yaşanmayacaktır.
  2. Sorun elektrik fişinden dolayı yaşanıyor olabilir. O yüzden fişi çıkararak bir süre bekleyip tekrardan kontrol ediniz.
  3. İzlemek istediğiniz kanala birkaç dakika bağlantı kurmaya çalışmayınız. Belirli bir süre geçtikten sonra kanal üzerine gelerek bekleyiniz.

Eğer anlattığımız üç farklı çözüm yöntemi de işe yaramadıysa Müşteri Hizmetleri ya da Teknik Servise ulaşarak yardım isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.