Bekir Ağırdır Kimdir? Nerelidir?

Bekir Ağırdır Kimdir? Nerelidir? Sık sık muhalefete yönelik yapıcı eleştirileri ile gündeme gelen ve söylemleri ile haklılığını defalarca kez ispatlamış olan Bekir Ağırdır Kimdir? Nerelidir? Bekir Ağırdır, KONDA Araştırma ve Danışmanlık Limited Şirketi’nin genel müdürlüğünü yapmaktadır.

1956 yılında Denizli’ye bağlı Çal ilçesinde dünyaya gelen Bekir Ağırdır, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İdari Bilimler Fakültesinden 1979 senesinde mezun oldu. Mezun olduktan sonra 1 yıl Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bilgi İşlem Merkezi’nde çalışmaya başladı. Daha sonra buradaki görevinden istifa eden Bekir Ağırdır, 1980-1984 yılları arasında BİLSAN Bilgisayar Malzemeleri Anonim Şirketi’nde önce Satış Müdürü; daha 

Bekir Ağırdır, 1956 yılında Denizli‘nin Çal ilçesinde doğmuştur. ODTÜ, İdari İlimler Fakültesi İşletme Bölümünden 1979 yılında mezun oldu.

İlginizi Çekebilir:  Instagram Fenomeni Zeynep Demirhan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Bekir Ağırdır, 1979- 1980 yılları arasında CHP Bilgi İşlem Merkezi’nde görev aldı. 1980- 1984 yılları arasında BİLSAN Bilgisayar Malzemeleri A.Ş.’de önce Satış Müdürü sonra Genel Müdür Yardımcısı görevi yaptı.

BİLSAN’daki görevinden ayrıldıktan sonra 1984 ile 1986 yılları arasında METEKSAN Limited Şirketi’nde Satış Koordinatörlüğü görevinde bulunan Bekir Ağırdır 1986 ile 1996 yılları arasında PİRİNTAŞ Bilgisayar Malzemeleri ve Basım SanayiAnonim Şirketi’nde Genel Müdür olarak görev yaptı. 

Buradaki görevinden ayrılan Bekir Ağırdır ARASER Sanayi Anonim Şirketi’nde Genel Müdür Yardımcısı oldu. 1999-2003 yılları arasında PMB Akıllı Kart ve Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketi’nde Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olan Bekir Ağırdır, 2003-2005 yılları arasında TARİH VAKFI’nda önce koordinatör daha sonra Genel Müdür olarak çalışmıştır. 

Aynı zamanda Demokratik Cumhuriyet Programı’nın da kurucusu olan Bekir Ağırdır, birçok sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak çalışmalarına devam etmektedir. Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasi Araştırmalar Vakfı (TÜSES) ve Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) Yönetim Kurulları Üyesi ve ayrıca T24 İnternet Gazetesi yazarıdır.

İlginizi Çekebilir:  Habertürk Muhabiri Kübra Demir Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Aşağıda kendisinin TEDx konuşmasını izleyebilir. Kendisi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara