Ben Fero Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Ben Fero kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”Ben Fero’dan söz edeceğiz.

Ben Fero Kimdir?

  • Rap sanatçısı
  • Müzisyen, söz yazarı

Tam adıyla Ferhat Yılmaz. 1991 senesinde Almanya’nın bir önceki başkenti olan Bonn kentinde dünyaya gelen Ben Fero mahlaslı Ferhat Yılmaz, anne tarafından Trabzonlu; baba tarafından ise aslen Sivaslıdır.

3 yaşında ailesi ile birlikte Türkiye’ye gelen Ferhat Yılmaz, burada İzmir’e yerleşti ve 8 yaşında Tupac’tan etkilenerek Rap müziğe ilgi duymaya başlamıştır. Nisan 2018’de ilk şarkısı olan Mahallemiz Esmer ile Rap dünyasına adım atan Ben Fero, bu şarkısından 4 ay sonra Kimlerdensin adlı single parçasının ardından özel bir şirkette satış sorumlusu görevinden istifa etti ve tamamen müzikle uğraşmaya başladı.

YouTube’da fenomen olan Berkcan Güven ve Ezhel mahlası ile bilinen Ömer Sercan İpekçioğlu ile yakın arkadaş olan Ben Fero, bu sayede şöhret basamaklarını daha hızlı tırmanmaya başladı.

30 Kasım 2018 tarihinde ise büyük çıkış yakalayacağı 3-2-1 isimli single çalışmasını piyasaya süren Ben Fero, kısa bir süre sonra müzik dinleme platformu Spotify’da en çok dinlenen şarkılar arasında 1. sırada yer almıştır.

20 Şubat 2019 tarihinde daha önce piyasaya sürdüğü 3-2-1, Mahallemiz Esmer ve Kimlerdensin isimli singe çalışmalarını da kapsayan Orman Kanunları adlı albümünü çıkaran Ben Fero, henüz ilk günden Spotify’ın en çok ilgi gören albümün sahibi oldu. Kısa bir süre sonra albümdeki tüm şarkılar Spotify Top 50’de yer aldı.

Orman Kanunları isimli albümünde yer alan ‘Biladerim İçin’ isimli şarkısı uzun süre listenin 1. sırasında yer alırken başlarda Akalım olan şarkısının ismini daha sonra Demet Akalın olarak değiştirdi ve klibinde Demet Akalın’a yer verdi.

Heceleyerek Rap yapmasından ve Hip-Hop kültürüne aykırı olması gibi nedenlerden dolayı pek çok kişi tarafından eleştirilse de Ben Fero, 1 yıl içinde sadece YouTube üzerinde 200 milyondan fazla izlenme sayısına ulaştı.

Ben Fero ayrıca 9 Mayıs 2019’da 16. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” ödülüne layık görüldü.

Norm Ender – Mekanın Sahibi

Norm Ender’in geçtiğimiz günlerde yayınladığı ve 1 hafta içinde 10 milyondan fazla görüntüleme alan Mekanın Sahibi isimli şarkısı, Ben Fero’ya yönelik ağır eleştiriler içeriyor. Şarkısında Fero’nun Orman Kanunları albümüne gönderme yapan Norm Ender ayrıca Ben Fero’nun heceleyerek şarkı söylemesi ile de alay etmiştir. Norm Ender’in Mekanın Sahibi şarkısı analizi ve daha fazlası için ==> Norm Ender Mekanın Sahibi Sözleri, İncelemesi ve Yorum

Ben Fero Hakkında Yapılan Aramalar

Kullanıcıların Ben Fero hakkında arama yaparken merak ettikleri şunlar; ben fero kimdir ben fero yaş ben fero biyografi ben fero gerçek adı ben fero nereli ben fero instagram ben fero youtube ben fero eski hali

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir