Biyografi

Rapçi Ezhel Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında?

Rap dünyasında Ezhel ismiyle bilinen Ömer Sercan İpekçioğlu kimdir, nerelidir ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca son zamanlarda Norm Ender ile girdiği tartışmalar ile gündeme gelen Ezhel’den söz edeceğiz.

Ezhel Kimdir?

— Rap müzisyeni
— Söz yazarı

Gerçek adı Ömer Sercan İpekçioğlu olan Ezhel, 1 Temmuz 1990 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Rap hayatına solo olarak başlayan Ezhel, 2008 senesinde Keişan isimli Rapçi ile yaptıkları seri ile adını duyurmuş, 2011 senesinde Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo, Nomad ile birlikte yaptığı Sekiz isimli şarkısıyla ismini daha geniş kitlelere duyurma imkanı bulmuştur.

Türkçe Rap’ten farklı isimlerle çeşitli projelerde yer alan Ezhel, 2011 senesinde Funk’d up, Dj Suppa ve Aga B ile birlikte VooDoo Records isimli kayıt şirketi kurdu.

Ezhel, Boğaziçi Üniversitesi’nde.

Hiphoplife tarafından da desteklenen Freestyle King 2 isimli yarışmasında 16 yarışmacı arasında 1. olan Ezhel, yine Hiphoplife tarafından desteklenen Organize Oluyoruz vol. 2 albümüne “Yaprak Düşerse” şarkısı ile destek vermiştir.

Ünlü Rapçi, 2017 yılında Ais Ezhel olan mahlasını değiştirmiş ve sadece Ezhel’i kullanmaya başlamıştır. İlk albümünü de aynı yıl Mayıs ayında piyasaya süren Ezhel, 24 Mayıs 2018 tarihinde birkaç şarkısında uyuşturucu kullanımına teşvik ettiği, uyuşturucu kullanımını kolaylaştırdığı gerekçesiyle gözaltına alınıp tutuklandı. Ezhel, 19 Haziran 2018 günü tahliye edildi.

Mekanın Sahibi ile Başlayan Kavga

Norm Ender olarak bilinen Ender Eroğlu’nun kısa sürede 10 milyondan fazla kişi tarafından izlenen Mekanın Sahibi isimli şarkısında kendisine ve yakın arkadaşı olan Ben Fero’ya ağır eleştirilerde bulunması üzerine bir rediss yapan Ezhel, LoLo’yu YouTube üzerinden yayınlamış ancak Norm Ender kadar ilgi görmemiştir. Ben Fero ve Ezhel, Norm Ender’in dissine karşı sosyal medyadan da cevaplar vermiştir.

Ezhel Hakkında Yapılan Aramalar

Google üzerinde arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; ezhel norm endere ne dedi, norm ender ezhel, ezhel youtube, ezhel şarkılar ezhel instagram ezhel dinle ezhel dizi ezhel sevgilisi ezhel ekşi ezhel yaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds