Google News Kaydı Yapabilmeniz İçin Gerekenler

Google News kaydının avantajları malum. Bu yüzden de birçok site Google News kaydı alabilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Buna rağmen birçok sitenin başvurusu reddediliyor. Kayıt yapmak için gereken linki ve nasıl kaydedileceği konusunu geçip, web siteniz için temel gerekli koşullardan bahsedeceğim.

Şeffaflık: En Önemlisi

Blog yazmıyorsunuz artık bunun farkına varın. Eğer bir haber sitesi yönetiyorsanız, yaptığınız tüm haberler özgün olmak zorunda. Bununla bitmiyor, haberin kaynaklarını belirtmek ve saldırı niteliğinde nefret kusan haberler yapmamalısınız. Bir habercinin en önemli özelliği tarafsız olmasıdır. Bu arada özgün kelimesi kafanızı karıştırmasın. Daha önce verilmiş bir haberi tabii ki verebilirsiniz. Kendi kendinize gündem yaratıp, haber kovalamak için biraz daha yolunuz var gibi görünüyor.(Daha Google News kaydı aşamasında takıldığınıza göre.)

Künye Oluşturun

Haber siteleri için bir ‘künye’ modası almış başını gidiyor. Moda dememin sebebi hazır bir içerikte genel yayın yönetmeni, site sahibi vs. gibi görevleri içeren bir taslak internette kopyalanıp isimler uyduruluyor. Bunu yapmayı künye sayfanızda gerçekten internet siteniz için çalışan kişileri bir şema ile belirtin ve verdiğiniz adresler tamamen doğru olsun. E benim ekibim yok? O zaman ne yapacağım? diye soranlar için hemen cevap vereyim: ‘Tek kişilik haber sitesi olmaz güzel kardeşim.’ Gündemi takip eden kategori editörlerinden teknik ekibe kadar web üzerinde bir haber sitesi hazırlayıp kaliteli bir şekilde sunmak kolay iş değildir. En az 3-4 kişilik bir ekibi gerektirir. Bir gazete yayınlarken sarfedilen çabayı düşünün?

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yabancı dizi izle