Ekonomi

Betası Yüksek Hisse Ne Demek?

Betası yüksek hisse ne demek? Bu sorunun cevabı, yatırımcının kâr veya zararını belirleyen faktörlerden birisidir. Betası yüksek hisse denildiği zaman, hissenin ne kadar hareketli olduğu bildirilmektedir. Piyasada şirket hissesinin endekse bağlı olarak ne kadar hareketleneceğini hakkında bilgi edinmek isteyen yatırımcılar, hissenin betasına bakmalıdır.  

Hissenin betası hakkında bilgiye sahip olan ve yatırımına bu bilgiler doğrultusunda gerçekleştiren kişilerin kazanç elde etme imkanları daha fazla olacaktır. Bu nedenle betası yüksek hisse ne demek? Mutlaka incelenmelidir. Hisse piyasada birçok etkene bağlı olarak değişiklik göstermekte ve durumlara bağlı olarak hisselerde artış veya azalış olmaktadır.  

Betası yüksek olan hisseler, yatırımcının parasını kaybetme riskini her ne kadar arttırmış olsa da kazanç oranını da aynı şekilde arttırmaktadır. Bundan dolayı betası yüksek hisse ne demek? Sorusunu soran kişiler eğer risk eşiği yüksek hisseler almak istemiyorsa, betası yüksek hisseleri tercih etmemesi gerekmektedir.  

Piyasadaki hissenin betası yüksek veya düşük diyebilmek için hissinin beta değerine bakmak gerekir. Beta değeri bir altı ise incelemiş olduğunuz hisse betası düşüktür. Fakat betası yüksek olan hisse bir üstü değere sahiptir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds