Yemek

Beyaz Bulgurdan Çiğ Köfte Olur mu?

Çiğ köfteyi en sağlıksız yapan şey bulgur. Türü her ne olursa olsun yüksek miktarda bulgur içeren bir besin tükettiğiniz anda beraberinde karbonhidrat depolanış olursunuz. Vücuttaki besinlerin yağa dönüşmesinde en çok rol oynayan bulgur tür olarak beyaz ya da çiğ köftelik olarak ayrılsa da zarar açısından neredeyse aynı diyebiliriz. Ancak bu makalemizin konusu bir miktar farklı. Beyaz bulgurdan çiğ köfte olur mu?

İnternet üzerinde bunu merak edenlerin günde yüzlerce arama yaptığını görünce işin aslını öğrenip siz değerli okurlarımızla paylaşmak istedik. Beyaz bulgurdan çiğ köfte olmaz. Bunun sebebi ise her açıdan geçerlidir. Tat ve kıvam. İlk olarak tat açısından incelediğimizde ağzınızda sert ve sası bir tat bırakacağınfan dolayı diğer malzemeleri de çöpe atmış olursunuz bile diyebiliriz.

Kıvam olarak ise uzun süreler yoğurmanıza rağmen diğer çiğ köfte için özel işlenmiş bulgur gibi erimeyecek yani başka bir deyişle pişmeyecektir. Gördüğünüz gibi her açıdan bu yiyecek ile olumsuz olduğunu görebiliyoruz. Canınız çok çektiyse kısır gibi alternatifler yaparak sonraki bir zamanda orijinal çiğ köftenin tadına varabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi