Yemek

Soğansız Çiğ Köfte Olur mu?

Önceki makalelerimizde çiğ köfte hakkında çok tartışılan konulardan bahsetmiştik. Çiğ köfte içine konulan şeyler yöreden yöreye değişiklik gösterse de temel mantık her zaman için aynıdır. Bu sebepten dolayı yapılışı ve yeme esnasında soğan yanına yakışır mı? Konur mu? Sorularına çok kısa bir cevap vereceğiz.

Soğansız çiğ köfte olur. Hatta bu işin uzmanları içerisine soğan koymadan hazırlamaktadırlar. Diğer serilerde eklediğimiz nar ekşisi ve isot gibi maddelerle karşılaştırdığımızda bu sebzenin hiçbir önemi yoktur. Ayrıca bilinenin aksine soğan çiğ köftenin tadını bozabilir. Bundan dolayı yaparken ya da yerken soğan kullanmayınız. Ancak bir ihtimalde beraberinde yiyebilirsiniz. Eğer yanında et türü, kebap gibi bir ürün yiyorsanız ondan kaynaklı soğan sofrada bulunabilir.

Her şeye rağmen damak tadı kişiden kişiye çok değişir. Bu konuda farklı bir görüşünüz bulunuyorsa bize aşağıda yorumlarda bildirmeyi lütfen unutmayınız. Bu şekilde keskin tatlar seviyorsanız taze soğan da güzel bir tercih olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.