Teknoloji

Samsung J7 Prime Mesajlar Durduruldu Hatası

Mesajlar durduruldu hatası Samsung’un Note modellerinde de görülebiliyor ancak J7 prime modelinde kronik bir hale gelmiş durumda. Mesajlar uygulamasını mesaj atmak ya da gelen bir mesajı okumak için açtığınızda bu uyarıyı alıyorsanız. Çözüm için kendi başınıza deneyebileceğiniz birkaç adım var. Sorun yazılımsal olduğundan dolayı cihazınız yetkili servise gitse dahi direkt olarak format atarak telefonunuzu geri vereceklerdir. Bu hem zaman hem de daha önemlisi veri kaybına yol açacaktır.

Mesajlar Durduruldu Hatası Çözüm Yolları

Öncelikle kolaydan zora doğru gitmemiz daha güvenli bir çözüm denemesi olacaktır. J7 Prime telefonları için bu işlemler özel servis yani telefoncularda 60-70 lira ücretlere yapılıyor ancak para ve zaman kaybına hiç gerek yok.

  • Telefonunuzu tamamen kapatınız,
  • 20 saniye bekleyiniz,
  • Tekrar açınız

Bu yol ile çözülmez ise aşağıdaki işlem ile devam ediniz;

  • Ayarlar/Uygulama Ayarları bölümüne geliniz,
  • Tüm uygulamalar içinden ‘Mesajlar’ kısmına geliniz,
  • ‘Önbelleği ve Verileri Temizle’ seçeneğine dokunarak tüm içeriği temizleyiniz 

Bu adım sonrasında da ayarların kendine gelebilmesi için telefonu kapatıp açınız. J7 Prime hatası büyük ihtimalle çözülecektir. En son seçenek olarak cihazınızı fabrika ayarlarına döndürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi