Sağlık

Bıldırcın Yumurtasında Östrojen Var mı?

Bıldırcın yumurtası, tavuk yumurtasına göre daha fazla mineral ve vitamin içeren bir besindir. Son zamanlarda farklı hastalıklar için de kullanılan bu yumurta, bağışıklık sistemini güçlendirerek her türlü rahatsızlıkları engellemede birebirdir. Günlük yaşamda çokça kullanılan besin içerisinde bazen farklı sorular sorulabiliyor. Bu sorulardan bir tanesi olan “Bıldırcın Yumurtasında Östorjen Var mı?” sorusu, detaylı ve basit sorulardan birisidir. Herkesin merak ettiği bu konuyu yazımızda açıklayarak yardımcı olmaya çalışacağız.

Östrojen, kadın ve erkeklerde bulunan bir hormondur. Kadınlarda erkeklere göre oranı daha fazladır ve sürekli artar. Cinsel fonksiyonlarda, adet döngüsünde ve yumurtalıklarda salgılanan bu hormon, bazı besinlerde çokça bulunurken bazı besinlerde de hiç bulunmaz. Bıldırcın Yumurtasında ise östrojen hormonu fazlasıyla bulunarak, zengin bir kaynaktır. Çocuklara sık yedirilen besin erken ergenlik riski artırabileceği için haftada 1 adetten fazla tüketilmemesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds