Binali Yıldırım: İstanbul’da Seçimi Kazandık

Resmi sonuçlar henüz açıklanmadan Binali Yıldırım’dan seçimle ilgili ‘kazandık” açıklaması geldi. Cumhur İttifakı’nın adayı eski başbakan ve Meclis Başkanı Binali Yıldırım, seçimlerle ilgili olarak ”kazandık” açıklamasında bulundu. Ekrem İmamoğlu ile birlikte İstanbul’da en çok oy alan adaylardan olan Binali Yıldırım’ın açıklamaları hakkında Ekrem İmamoğlu ise ”ayıplıyorum” ifadelerine yer verdi.

Ekrem İmamoğlu, ekranların karşısına 4. kez çıktı ve seçimlerle ilgili ıslak imzalı belgelerden söz ederek ‘oy oranımız Cumhur ittifakından önde” açıklaması yapmıştı. Ancak daha sonra Binali Yıldırım’dan farklı bir açıklama geldi.

İlginizi Çekebilir:  Yaz Dizileri

Binali Yıldırım: Seçimi Biz Kazandık

Çok kısa bir açıklama yapan Binali Yıldırım, açıklamasında seçimleri kazandıklarını ifade etti. Konuyla ilgili olarak A Haber ”İstanbul Cumhur İttifakı Zaferi” başlığıyla haberi okurlarına duyurdu.

İmamoğlu: Bu Manipülasyondur

Ekrem İmamoğlu’nun seçimleri oldu bittiye getirdiğini söyleyen Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu ise Binali Yıldırım’ın açıklamalarına binaen ”bu manipülasyonun başka bir ayağıdır” ifadelerine yer verdi.

İlginizi Çekebilir:  Filistin, İsrail'le Aynı Masada: Doğu Akdeniz'de Türkiye Karşıtı Platformda Yer Aldı

Erdoğan Kazandık Demedi Binali Yıldırım Kazandık Dedi

İstanbul’daki seçimlere ilişkin konuşan Erdoğan, ”beka sorunu milletimiz tarafından anlaşılmış” ifadelerine yer verirken İstanbul’daki son durum hakkında bir açıklamada bulunmuştu. Ancak Binali Yıldırım, Erdoğan’dan bir saat sonra ‘kazandık’ açıklamasında bulunmuştu.

Arkadan çekilmiş bir fotoğrafında teşekkür metni hazırladığı görülen Binali Yıldırım, YSK Başkanı’nın açıklamalarından önce yaptığı açıklama adeta ortalığı karıştırdı.

İlginizi Çekebilir:  Andımız Önergesine AKP ve HDP Red Verdi, MHP Çekimser Kaldı

Fark 3 Bin

Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı’nın adayları arasındaki fark 3 binden aşağıda. Anadolu Ajansı’nın verilerine göre Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında sadece 3 bin fark bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara