Yemek

Bio Granit ile Granit Arasındaki Farklar Nelerdir?

Granit granit tencere ve mutfak gereçlerinin hayatımıza girmesinden sonra yeni bir alternatif daha mutfaklarda yerini almaya başladı: Bio granit. Granit temelli olmasına rağmen bazı noktaları ile ayrılan bio granit mutfak gereçleri de sağlık ve dayanıklılık arayan kullanıcıların ihtiyaç listesinde üst sıralarda yer alıyor. Mutfaklarda arzu edilen leziz yemekler pişirmeyi sağlayan bio granit gereçler, zahmetsizce temizlenebilmesi ile de tercih ediliyor. Birçok markanın ürünlerinde kullandığı granit, farklı model ve kalitelerde kullanıcılar ile buluşuyor. Sofraların yıldızı Karaca, mutfak gereçlerinde titangranit, stone granitin kullanıldığı setler ile döküm granit tencere seti gibi alternatiflerden sonra granitin en kaliteli ve sağlıklı halini sunuyor. Hem dayanıklı hem de şık tasarımlar hem çeyizlerin hem de mutfakların en sevilen parçaları arasında yerini alıyor.

Bio Granit Nedir?

Bio granit tıpkı granit gibi sağlıklı, yüksek ısıya dayanıklı ve uzun ömürlü bir malzemedir. Çizilmelere yanma ve yapışmalara karşı çok daha dayanıklı olan bio granit tencere ve mutfak gereçleri genel özellikleri itibariyle granit ile benzerlik gösterir. Sağlıklı, dayanıklı, kolay temizlenebilir özelliktedir ve ileri teknoloji ile üretilmiştir. Bio granit malzemenin kullanıldığı granit tencere takımı ve mutfak gereçleri bulunur. Tava, grill, tencere, demlik, cezve, sahan, derin tencere, sarma tenceresi, karnıyarık tenceresi gibi ürünler bio granit kaplamaları ile sağlık sunar.

Sağlıklı Mıdır?

Bio granit özellikteki ürünler üst düzey performans ve beğeni vadeder. Oldukça sağlıklı bir malzemedir. İnsan sağlığına zararlı kimyasal içermeden üretilen sertifikalı mutfak gereçleri yemeklerinizi gönül rahatlığı ile pişirmenizi sağlar. İleri teknoloji kullanılarak üretilen bio granit tencere seti, yanma ve yapışmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Böylece temizlik ve ideal pişirme konusunda maksimum verimi almanızı sağlar.

Bio Granit İle Granit Arasındaki Farkları Nelerdir?

Tencere seti granit ürünler ile bio granitin kullanıldığı ürünler arasında bazı farklar ve benzerlikler bulunur. Granit ve bio granit gereçler temel olarak dayanıklılık, sağlık, kullanım ve hijyen gibi açılardan benzerlikler gösterir. Sağlıklı ve enfes yemekler hazırlamanıza yardımcı olan ürünler bulaşık makinesinde yıkanabilmeleri ve mikrodalga fırında kullanılamamaları ile de benzerlik gösterir. Bununla birlikte bazı küçük ama önemli detaylar ile birbirinden ayrılırlar. Bio granit ile granit arasındaki farkları kısaca şöyle sıralamak mümkündür:

  • Bio granit, temel olarak yine granittir. Ancak daha dayanıklı ve sağlıklıdır.
  • Hem bio granit kullanılarak hem de granit kullanılarak imal edilen mutfak gereçleri son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bununla birlikte bio granit ürünler ekstra güçlendirilmiş yüzeyleri sayesinde çizilmelere karşı daha yüksek oranda koruma sağlar.
  • Hem granit hem de bio granit ürünler son derece sağlıklıdır. Bio granitten yararlanılarak üretilen mutfak gereçleri üst düzey teknoloijinin kullanıldığı ürünlerdir.
  • Bio granit ürünler yanma ve yapışma konusunda maksimum verim sunar.
  • Her iki malzeme de çizilmeye karşı dayanıklı olmakla beraber bio granit ürünler 7 kata kadar daha fazla direnç sağlar.
  • Bio granit ve granit tencere fiyatları bakımından da farklılık gösterebilir. Setlerdeki parça sayısına göre değişmekle beraber genel anlamda granit tencere setleri, bio granit ürünlere göre nispeten daha uygun olabilir.

Her evin ihtiyacı mutfak gereçleri için yılların güvenilir adresi Karaca! Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen sertifikalı Karaca mutfak gereçleri, sağlığa zararlı kimyasallar içermez. Siz de granitten gelen sağlık ve hijyeni mutfağınızda deneyimlemek istiyorsanız vakit kaybetmeden granit tencere seti fiyatlarını inceleyin, beğendiğiniz ürünü hemen sipariş edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.