Mimari

Jaluzi Perde ile Evinize Tarz Katın

Perdeler kullanıldıkları ortamın atmosferini tamamen değiştirme gücüne sahip eşyalardır. Modern dekorasyon tarzına ilgi duyanlar için jaluzi perde vazgeçilmezler arasında yer alır. Perdeler sadece görsellik maksadıyla kullanılmazlar. Yaz mevsiminde dışarıdan gelecek güneş ışınlarını, kışında soğuk havanın ortama girmesine engel olurlar. Bu ürünler ev ve işyeri kullanımına uygundur. Güneş ışığının istediğiniz miktarda içeriye girmesine olanak tanırlar. Basit bir açma kapama sistemine sahip jaluzi perdeler aynı zamanda kolay temizlenme özelliğine sahiptirler. Ahşap ve alüminyum modelleri sık kullanılan çeşitler arasında yer alır. Evinize ve işyerinize estetik bir görünüm katmak isterseniz gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Jaluzi Perde Modelleri Nelerdir?

Herkesin ev dekorasyon tarzı farklı olabilir. Klasik tarz sevenler olduğu gibi modern tarz tasarımları tercih edenlerde olabilir. Dekorasyonu ne olursa olsun herkese göre bir jaluzi perde modeli bulunur. Tercihi ahşap mobilyalar olan kişiler için ahşap jaluzi perde modelleri uygun bir seçim olabilir. seçeceğiniz ahşap modeller evinizdeki kitaplık ile sağlayacağı uyum ve sadelik evinize ayrı bir hava katar. Seçeceğiniz model kullanım tarzınıza göre yaşam alanına ferahlık katar. Klasik perdelerden daha az yer kaplayan modeller ile küçük odalar olduğundan büyük görülebilir. Jaluzi; standart kumaş perde olmayıp bir sisteme göre açılıp kapanan perde türüdür. Jaluzi perde mutfak gibi ortamlarda sıkça tercih edilir. Bu şekilde fazla koku yayılan alanlarda daha az kir tutan bir ürün seçmiş olursunuz. Kir tutmama ve kolay temizlenme özelliği sayesinde mutfağınıza konfor ve ferahlık katar. İpli, Uzaktan kumandalı ve çubuklu modeller sık kullanılan çeşitler arasında yer alır. 

Jaluzi Perde Özellikleri Nelerdir?

Ürünler çalışma prensiplerine ve kullanılan materyale göre isimlendirilir. PVC jaluzi perdeler plastikten imal edilmiş olup paslanma ve çürüme yapmaz kir tutma özelliği minimum seviyededir. İpli modeller üretilen ilk modeller arasında yer alır ve hala popüler bir üründür. Kullanımı ve montajı oldukça pratiktir. Çubuklu çeşitleri içerisine yerleştirilmiş çubuk sayesinde ışı girişini ayarlama imkanı sunar. Jaluzi çubuğu sayesinde perdeleri aşağı yukarı çekmeye gerek kalmaz. Kullanımı son derece kolay ve pratiktir. Bu şekilde tam açık ya da tam kapalı dışında açıklık seviyesini belirleyebilirsiniz. Uzaktan kumandalı modellerde modern teknolojinin imkanlarından yararlanılarak üretilir. Belirli bir mesafe içerisinde yerinizden kalmadan açıp kapamanız mümkün olur. Kumandaları pilli veya şarjlı olabilir. Metal olan modellerde ağırlıklı olarak alüminyum kullanımı yaygındır. Hafifliği nedeniyle daha çok iş yeri ve ofis kullanımına uygundur. Toz ve kir tutmaz bu özellikleri nedeniyle uzun süre kullanım imkanı sağlar. 

Jaluzi Perde Nasıl Temizlenir?

Jaluzi kullanımında öne çıkan avantajlardan birisi kolay temizlenebilir olmasıdır. Yüzeylerine zarar vermeyecek ve içerisinde kimyasal madde bulunmayan temizleyicilerle temizlenmesi tavsiye edilir. Temizlik sıvısı haricinde ıslak ve temiz bir bez yardımıyla da temizliğini yapabilirsiniz. Yatay bir biçimde temizlenmesi uygun temizleme yöntemleri arasında yer alır. Bu işlem kolay ve zahmetsizdir. Yumuşak bir fırça yardımıyla da temizleme işlemi gerçekleştirilebilir. Farklı materyallerden yapılmış perdeleri temizleme işlemine başlamadan önce kullanma kılavuzuna bakmak en doğru yöntem olacaktır.

Jaluzi Perde Alırken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Eviniz veya iş yeriniz için modeller arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken konuların başında ürünün hangi yöne açılıp kapanacağı gelir. Öncelikle bunu belirlemek gerekir. Seçim yaparken ne tür bir modele ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz size kolaylık sağlar. Farklı malzemelerden üretilen ürünler arasında ev dekorasyonunuza uygun olan modeli seçmeniz evinizin ferahlığı ve konforu için önemlidir. Şık ve modern bir görünüm elde etmek için renk seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Ürünleri kornişe monte edebileceğiniz gibi direk olarak tavana monte etmeniz de mümkündür. Jaluzi perde fiyatları seçilen ürünün kalite dayanıklılık ve kullanılan materyale göre farklılık gösterir. Jaluzi perde için ayırdığınız bütçeye uygun perdeyi mutlaka bulursunuz. Evlerinize dekoratif bir görünüm kazandıracak jaluzi perde çeşitleri arasında ihtiyacınıza ve bütçenize uygun modeli Koçtaş’ta bulabilir ve hemen sipariş vererek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.