Gündelik Hayat

Bir Şıklık Temsili: Saten Gelinlik

Bir kadın için düğünü belki de onun en özel günlerinden biridir. Hayatının en özel gününde zarif ve şık bir görünüme sahip olmak isteyen kadınlar için saten harika bir gelinlik kumaşı tercihi olabilir. Saten gelinlik modellerinin, gelinlik modelleri içinde tercih edilen en yaygın türlerden biri olmasının birçok nedeni var. Kalın, pürüzsüz ve parlak bir kumaş olan saten, şık bir görünüm için en uygun seçeneklerden biridir.

Saten Gelinlik Seçerken Büyülü Bir Görünüm İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bin bir çeşit saten gelinlik modelleri içerisinde kendiniz uygun olanı bulmanız düğününüzde hayal ettiğiniz büyülü görünüme kavuşmanız için çok önemli olabilir. Saten gelinlik modellerini incelerken öncelikle hangi tarzda bir gelinlik istediğinize karar verebilirsiniz. Bir balo elbisesi gibi kabarık bir tasarım mı yoksa daha sade bir görünüm mü? Saten gelinlik modelleri hem straplez hem de kolsuz olarak tasarlanabiliyor. Tesettür giyime uygun bir gelinlik arıyorsanız da tesettür beyaz saten gelinlik modelleri tam size uygun olabilir.

Hayalinizdeki gelinlik modelini seçtikten sonra tamamen saten bir gelinlik mi yoksa dantel aplikler ya da tül etek gibi diğer kumaşların bir kombinasyonunu mu istediğinize karar verebilirsiniz. Saten gelinlik modelleri, saten kumaşın çok yönlü olması nedeniyle birçok gelinlik stiline uygun bir biçimde tasarlanır ve her gelinin hayalini süsleyen bir tasarım mutlaka bulunabilir. Hayatının en özel gününde her gelin kendine en çok yakışan gelinlik tasarımını giymeyi hak eder. Hazır gelinlikler yerine kişiye özel tasarımlı gelinlikler tercih ederek kendinize en uygun gelinlik modelini bulabilirsiniz.

Saten Kumaş İçin Uygun Gelinlik Modelleri Nelerdir?

Saten kumaş, birçok gelinlik kesim modeline uygun olması ve her türlü kesimde şıklığını korumaya devam etmesi nedeniyle oldukça sık tercih edilen bir kumaş olarak dikkat çeker. Saten düz gelinlik modelleri, sade bir şıklık hayal eden gelinler için çok uygun birçok gelinlik tasarımı sunar. Ancak saten gelinlikler aynı zamanda oldukça ihtişamlı gelinlik tasarımlarında da kullanılabilir. Saten gelinlik tasarımları arasında en çok dikkat çeken gelinlik modelleri balık kesim gelinlikler ve straplez yaka gelinliklerdir. Saten balık gelinlik tasarımları, gelinin vücut hatlarını vurgular.

Balık kesim saten gelinlik modellerinde gelinlik tamamen saten de olabilir farklı kumaşlar eklenerek gelinliğin daha hareketli olması da sağlanabilir. Saten kumaşın diğer birçok kumaşla uyumlu olabilmesi nedeniyle gelinliklerin üst ve alt bölümleri saten ile birlikte farklı bir kumaş kullanılarak tasarlanabilir. Üst bedende saten kumaş kullanılarak ince bir görünüm ve alt bedende ise uçuşan bir tül kumaş kullanılarak hareketli bir görünüm bütünlüğü sağlanabilir. Saten kumaşın en uyumlu olduğu kumaşlardan biri de dantel kumaştır. Dantel ve satenin bir araya gelmesi tam bir prenses havası yaratır. Üst bedeni dantel ve işlemeli kumaşlarla tasarlanmış saten gelinlikler, hiçbir zaman modası geçmeyen oldukça klasik bir tasarım oluşturabilir.

Saten Gelinlikler İle Kullanılabilecek Birkaç Aksesuar Önerisi

Saten gelinlikler birçok takı türü ile uyumlu olabilir. Gelinlik tasarımının yaka kesimine göre uygun sade bir kolye ya da gerdanlık saten gelinliğin şıklığını bütünleyecek bir parça olabilir. Özellikle zümrüt takılarla saten gelinlik modelleri harika bir uyum yakalayabilir. Tamamen sade bir görünüm isteyen gelinler için saten gelinlikler ile inci küpe ve kolye takımları tam aranan aksesuar türü olabilir. Sade saten gelinlik modelleri ile şık bir gelin tacı dengelenerek bir prenses şıklığı yakalamak mümkündür. Gelinler için özel olarak tasarlanan Alisse nuerA saten gelinlikler ile kendi vücut yapınıza uygun bir gelinliğe kavuşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.