Biyografi

Biray Hepşen Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Biray Hepşen kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Biray Hepşen’den söz edeceğiz. 

Biray Hepşen Kimdir? 

  • Oyuncu.

1998 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Biray Hepşen, dizi-film oyuncusudur. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümü’nde tamamlamıştır. Sonrasında Ante Sanat’ta ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimleri almıştır. Bu zamana kadar çeşitli dizi, proje, film ve müzik klibinde oynamıştır. Güzel oyuncu Biray Hepşen, aynı zamanda Veda Mektubu adlı dizide de rol almıştır.

Biray Hepşen, sonra da Burcu Halaçoğlu ve Micheal Chekhov Atölyesi’nde de eğitim almış ve Buray’ın Deals with the Sevil isimli şarkısını video klibinde yer alarak sektöre adım atmış; 2023 yılında ise tiyatro çalışmaları yanı sıra Veda Mektubu ile Aşk ve Gurur dizilerinde rol almıştır. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.Hobileri: Şarkı Söylemek, Karakalem Portre Çizimi, Eskrim, Dans Etmektir.

Ödülleri

  • Yılın Tiyatro Oyunu – Eskişehir Başarı Ödülü: 12 Öfkeli 2019
  • En İyi Prodüksiyon – 19. Direklerarası Seyirci Ödülleri: 12 Öfkeli
  • Fark Yaratan Tiyatro – VI. Engelsiz Sanat Ödülleri: 12 Öfkeli

Dizileri

  • Aşk ve Gurur
  • Veda Mektubu

Yaklaşık 17 bin takipçisi olan Instagram hesabı üzerinden de (@birayhepsen) paylaşım yapmaya devam eden oyuncu hakkında daha geniş bilgilere ulaştıkça sizlerle paylaşacağız.

Kaynak

www.hasangungor.net, Biray Hepşen (Erişim Tarihi: 27 Kasım 2023)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.