Biyografi

Oyuncu İpek Uzkalan Kimdir? Kaç Yaşında?

Son olarak Gönül Dağı dizisisinde Reyhan karakteri ile ekranlara gelen güzel oyuncu İpek Uzkalan Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?
Bundan önce sizler için farklı meslek gruplarından birçok kişinin biyografisini sizlerle paylaşmıştık. Bugün sizler için İpek Uzkalan’ı paylaşacağız.

26 Ağustos 1995 yılında dünyaya gelen İpek Uzkalan, tiyatro, sinema oyuncusu ve eğitmendir.

Aslen Eskişehirli olan Oyuncu İpek Uzkalan, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü ile Anadolu Üniversitesi, Medya ve İletişim Bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuk alanında kendini geliştirmek isteyen Uzkalan, Eskişehir Şehir Tiyatroları Temel Oyunculuk Eğitimi, Odunpazarı Belediye Konservatuvarı ve Oyun ve Tiyatro Akademisi’nde Drama Eğitmenliği eğitimi almıştır.
İyi derecede İngilizce bilen oyuncu, şan, dans ve diksiyon eğitimleri da almıştır. Uzkalan aynı zamanda drama eğitmenidir. Çocuklar için birçok tiyatro düzenleyen ve bu alanda oynamaktan keyif alan Oyuncu televizyon ekranlarında yer almaya devam ediyor. Akın Taşkın ile sevgilidir.

Yer Aldığı Projeler

Onlarca tiyatro oyununda yer almasının yanı sıra:

  • Gönül Dağı- 2023
  • Aile-2023
  • Sungurlar-2015

Instagram hesabı üzerinden de (@ipekuzkalan) paylaşım yapmaya devam eden oyuncu İpek Uzkalan hakkında daha fazla bilgiye ulaştıkça sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.

  • Ümit Canbay Menejerlik, İpek Uzkalan (Erişim Tarihi: 27 Kasım 2023)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds