Ekonomi

Bitcoin’de Retest Ne Demektir?

Borsa ve Bitcoin piyasası her geçen gün büyüyerek kendisini geliştirmektedir. Dünya üzerinde en hızlı büyüyen sektörlerden bir tanesi olan para dünyasında, bazen farklı kavramlar türeyerek kafamız karışabiliyor. Özellikle bu kavramlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkan Bitcoin Retest, oldukça değişik bir ifadedir. Bu kavramı, bugünkü yazımızda sizlere detaylı bir şekilde açıklayarak yardımcı olmaya çalışacağız.

Bitcoin Retest ifadesi, yeniden test etmek anlamına gelmektedir. Borsa ve kripto para sektöründe hemen hemen aynı anlama gelerek, tek bir düşünce için kullanılır. Çoğunlukla analistler kullanarak karşı tarafa bilgi aktarımını kolaylaştırmak ve yaşanan olayları daha anlamlı hale getirmek için tercih edilir. Retest’in genel olarak kullanımında ise destek veya direnç noktalarına gelen grafiğin, tekrardan aynı noktaya gelmesini ifade etmektedir.

Retest kullanımına bir örnek verecek olursak: Bitcoin fiyatı önceki bir direnç noktası olan 50.000 doları geçtiğinde, daha sonra bu seviyeye tekrardan gelirse “Retest” denilir. Fiyatın burada bir direnç ile karşı karşıya geldiği ve bu direnci geçebilmek için daha çok alıcıya ihtiyaç olduğu da kendisini gösterebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi