Otomobil

BMW Elektronik Park Freni Arızası Nedir?

BMW aracınızda elektronik park freni uyarısı alıyorsanız bunun birkaç temel sebebi olabilir. Bunlardan hızlıca bahsederek sorunu çözmenizi sağlayalım.

İlk ihtimal akü zayıflığından dolayı park freni sıkıp gevşetme işlemini tam anlamıyla gerçekleştiremiyor olabilir. Diğer sebep ise arka fren balataları bitmiş ise riskli bir şekilde diskleri çizmemek için sistem çalışmıyordur.

Son ihtimal ise aracınızda bulunan elektronik park freni düğmesinin arızalanmış olmasıdır. Düğmeyi tamamen değiştirmek mümkündür eğer orijinal parça tercih ederseniz pahalı olabileceği gibi çok hayati bir parça olmadığından aracınızın modeline uygun çıkma bir parça da kullanabilirsiniz. Fakat sıfır parça aldığınızda bunun garantisi olacağını aklınızdan çıkarmamanız gerekli.

2 thoughts on “BMW Elektronik Park Freni Arızası Nedir?

 • mesut

  benim x5 2008 model aracım var devamlı sarı renk park fren uyarısı veriyor önce el fren beyin değişti sonra soketi değişti en son akü dedik akü aldık ve yine hata verdi 1ayda 3 kez oldu sizce sorun ne

  Yanıtla
  • tozlumikrofon

   aracı iyi bir beyinciye götürüp beynine reset attırın

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds