Otomobil

BMW Sarı El Freni Lambası Neden Sürekli Yanar?

Bu sarı el freni lambası olarak tabir edilen hata özellikle E46 araçlarda çok sıklıkla karşımıza çıkan bir hata olmakla birlikte, arıza tespit cihazlarında ne yazık ki çoğu zaman çözülememekte ve kullanıcıları çaresiz bırakmaktadır. Sarı lamba problemini sizin için araştırdık. Aynı zamanda sarı abs lambası konusuna da yazı içinde kısaca değineceğiz.

Problemi yabancı forum sitelerinde de araştırdığımızda tüm dünyadaki BMW kullanıcılarının başına bela olmuş gibi görünüyor. Bu problemin temel sebebi ise, fren hidrolik sisteminde bir sıkıntı olduğunu göstermektedir. Yani fren hidroliği seviyesinde aşırı bir azalma ya da pompalama sisteminde bir sıkıntı meydana geldiğinden hatayı ekrana getiriyor ve bir nevi fren sisteminin tam aktivite ile çalışamayacağını dikkatli olmanız gerektiğini size bildirmeye çalışıyor.

Sarı ABS lambası ise aynı şekilde benzer bir durumun size habercisi olmaya çalışıyor. Bu sistem doğrudan fren ile alakalı bir güvenlik teknolojisi olduğundan sizin sisteminizin aktivitesini etkilemektedir.

Fren hidrolik sisteminizi detaylı olarak kontrol edip problemi tespit ve detaylı, gerekli müdahaleyi yaptığınızdan emin olduktan sonra arıza tespit cihazı aracılığıyla arızayı resetleyebilirsiniz. Eğer sorunu çözmeden bir sıfırlama yoluna giderseniz hem güvenlik açısından iyi olmayacak hem de ışık bir süre sonra büyük ihtimalle tekrar yanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds