Otomobil

Kadran Selamlama Nedir?

Bugün size kadran selamlama hakkında bilgi vereceğim. Fakat ondan önce şu ‘gizli özelliklerin açılması’ konusuna kısaca bir değinelim. Herkes kendi aracına gözü gibi bakar. İmkanı nispetinde de güzelleştirmek ister. Bunu fırsat bilen yazılımcılarda boş durmayıp geliştirmeye sürekli olarak devam ediyor. Aracınızın modeline özel olarak yazılan bir chip sayesinde yakıt tasarrufu ve performans artışı sağlandığını biliyoruz.

Bunların yanında son zamanlarda moda olan bir furya daha var. Aracınızda gizli özelliklerin açılması adı altında birkaç işlemle aracınıza ufak ama gerçekten hoş detaylar ekleme imkanınız var. Bunları yaptırmak araçtan araca değişse de çok maliyetli olmuyor ve işlem yaklaşık on dakikada hallediliyor.

İşin ilginç tarafı bu özellikler neden gizli? Gerçekten bu soru kafamı bir hayli kurcaladı. Kadran selamlama özelliği içlerinde benim en çok hoşuma giden özellik. Aslında bu özelliklerin gizli olmasının sebebi tüm araçlarla beraber gelen fakat sadece dolu paketlerde sunulan özellikler olabilir. Bir diğer ihtimal ise, yazılıma müdahale sayesinde kadran selamlama gibi ekstraların eklenebilmesi.

Kadran selamlama nedir? Konusuna gelecek olursak. Yazının üstündeki görselde gördüğünüz gibi aracın kontağını açtığınızanda km ve devir saati sonun kadar gelir, arıza ışıkları dahil yanar ve söner.

Bu kadran selamlama özellikle spor araçlarla beraber gelen bir özellik. Fakat yaptığım ufak bir araştırma sonucu Lamborghini araçlarda veya spor bir Audi araçta görülmüyor. Yani illa spor araç özelliği gibi düşünmemek gerekli.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds