Otomobil

BMW Sürücü Emniyet Sistemi Hatası Nedir?

BMW yeni nesil otomobillerde her hangibir sorun yaşandığı zaman, kokpitin orta kısmındaki dijital ekranda bilgi ekranında her sorun için ayrı bir uyarı işaretleri ve kodları almaktayız. Eski tip modellerde de gösterge panelinde yer alan simgelerden anlamaktayız. Peki; bu işaretler ekranda belirdiğinde ne anlama geliyor?  Bu işaretlerle karşılaştığımızda ne yapmalıyız?

Yeni nesil BMW araçlarında menü kısmına girdiğimizde seçenekler arasında araç bilgileri – araç durumu ve sol kısımda üçgen içine alınmış ünlem işareti bulunan check control ibaresine bastığımız zaman otomobilde olan her türlü sorunla ilgili tüm bilgileri görebiliyoruz.

Bunlardan biride BMW sürücü emniyet sistemi hatasıdır.  Bu ikaz sesli olarak ta uyarma sistemi yapmaktadır. Türkiye koşullarında emniyet sistemlerine özen gösteriminde çok hassas olmadıklarından başka çözümler üretmektedirler. Örneğin emniyet sistemini kullanmak yerine bloke edip etkisiz hale getirilmesidir.

BMW Sürücü Emniyet Sistemi Hatası Nasıl Çözülür?

BMW sürücü emniyet sistem hatasını çözmek için arıza kodlarını silmeniz yeterli olmaktadır. Eğer bunu yapamıyorsanız servisimize gelerek arıza kodlarını sildirebilirsiniz.  Bu durum bazen sebepsiz ortaya çıkabilmektedir. Ama genel manada çözümü çok basittir.

BMW Sistem Uyarıları

Arıza uyarıları, bizlerin daha güvenli ve daha dikkatli yolculuk etmemizi sağlamaktadır. BMW markası bu noktada sürücülerin daha sağlıklı sürüş yapmalarını sağlamak amacıyla hata uyarıları vermektedir. Önemli hata uyarıların da bireysel çözümleme yapılmayacak durumlarda mutlaka bir servise başvurulması gerekmektedir. BMW araçlardaki bazı hata uyarıları, hava yastığı uyarısı, emniyet kemeri uyarısı, kontrol sistemleri hatası, akü şarjı boş uyarısı, soğutma suyu seviyesi düşük uyarısı, şanzıman arıza uyarısı, yanmayan ampul arıza uyarısı, park sensörü arıza uyarısı, motor yağ basıncı uyarısı gibi emniyetli bir yolculuk yapabilmeniz için bu tarz uyarılar yada hata kodları vermektedir. Bu sürücü emniyet sistem hatalarını mutlaka dikkate almalı ve bu doğrultuda aracı kullanmaya devam etmelisiniz. BMW araçlarının asıl amacı da sizlere bu uyarılarla güvenli ve bilinçli bir yolculuğu sunmaktır.  Sizin müdahale edip çözemeyeceğiniz hata uyarılarında mutlaka bir servise başvurmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds