BMW Yoğun Direksiyon Eforu Hatası

Alman menşeili olan Bayerische Motoren Werke Aktiengeselleschaft yani kısaca BMW, bir otomotiv markası olarak 1916 senesinde kurulmuştur. Otomobilin yanı sıra bisiklet ve motor da üretmektedir. Mini ve Rolls-Royce otomotiv şirketleri de BMW bünyesindedir. Ürettiği araçların pek çok hayranı ve kullanıcısı bulunmaktadır. Gelişen teknolojinin bir getirisi olarak araçlarda gerekli bazı değişim ve gelişime gidilmiştir.

Arıza ikaz göstergeleri her yıl gelişmekte ve çeşitli yeniliklerle süslenmektedir. Güvenli bir yolculuk gerçekleştirmek için tasarlanan bu sistemler, doğru şekilde seyretmeyi engelleyen ya da engelleyebilecek durumları sürücülere rapor eder. İkazlar kimi zaman sürücünün müdahale etmesiyle çözülebilir iken kimi durumlarda uzman bakımı isteyebilir. Böyle durumlarda aracı servise vermek en doğru olandır.

BMW araçlarında çeşitli direksiyon problemleri ile karşılaşmak mümkündür. Bunlardan bir tanesi de yoğun direksiyon eforu uyarısıdır. Bu uyarıya direksiyonun kitlenmesi gibi bir durum da yaşanabilir. Sorun, yüksek ihtimalle kutu üzerindeki motorda bulunan bir arızadan kaynaklanır. Direksiyon kutusundaki bu elektrikli motorun neden olduğu düşünülür. Sorunun çözümü için kutunun yeniden programlanması gerekmektedir. Bu sürücünün tek başına yapabileceği bir işlem değildir. Bu nedenle profesyonel ellere teslim etmek gerekir.

Direksiyon kutusundaki elektrikli motorun tamiri dikkate alınması gereken bir durumdur. Sürüş konforu ve güvenliği açısından uyarı verildiği halde önemsenmeden yola devam etmek istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle hem sizin hem de aracın güvenliğini riske atmamak için hatada ısrar edilmemelidir. Yetkili servis ile iletişime geçilerek hizmet talep edilmelidir.

Direksiyonlarda meydana gelen arızalarda doğru tespit yapılması mühimdir. Zira direksiyon kutularının neden olabileceği bazı hatalar bulunmaktadır. Elektrikli direksiyon kutusunun arızaları arasında bulunan ve en sık rastlananlardan bazıları şunlardır: direksiyon simidinde boşluk, direksiyonda sertlik, direksiyonu sağa sola çevirirken ses duyma ve direksiyonda sıkma.

Doğru ellere teslim edildiği takdirde bu arızaların kesin çözümleri bulunmaktadır. Bu tarz arızaların onarımı günümüzde kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Hata doğru tespit edildiği takdirde gerisi kolaylıkla halledilebilir. BMW model araçların direksiyon problemleri ciddiye alınmalıdır. Direksiyonda normalin dışında olan bir durum hissedildiğinde ya da arıza uyarıları görmezden gelinmemelidir.

kaynak: https://www.bmwaksesuar.com/blog/bmw-sifirlama-basarisiz-hatasi-nedir-nasil-cozulur/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: