Otomobil

Kia Ceed Gündüz Farı Arızası Çözümü

Kia Ceed modellerinde gayet şık görünüm vermesine rağmen arıza vermesi sebebiyle baş belası olan led farlar için olası çözümlerden bahsedeceğiz. Kia Ceed gündüz farı dışarıdan estetik görünüş sağlamak ve sürüş sırasında farkındalığı artırmak amacıyla aracınıza eklenmiş bir donanımdır. Fakat kronik bir sorun olarak beyin kısmında bir arıza meydana gelmekte ve devreyi kesme ya da yanıp sönme problemi çıkarmaktadır.

Kia Ceed Gündüz Farı Arızası Nasıl Tamir Edilir?

Öncelikle aracınızın garantisi devam ediyorsa bu arıza Kia markasının garantisi altındadır. Yetkili bir servise giderek aracınızın gündüz farının değişimini ücretsiz olarak sağlayabilirsiniz. Eğer garanti süreciniz bitti ise LED beyni için far tamiri yapan yerlerden birine uğrayarak beyin tamiri yaptırmaktan başka çareniz yoktur.

Kia Ceed Gündüz Farı Nasıl Kapatılır?

Kapatma işlemi için ayrıca bir düğme malesef bulunmamaktadır. Eğer bu LED ışıklardan çok rahatsızsanız bir oto elektrikçiye uğrayarak tamamen iptal ettirebilir ya da araya bir düğme ekletebilirsiniz. Beyinden ECU müdahalesi ile de kapatmak malesef mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds