Mercedes Zone Tuşu Nedir? Ne İşe Yarar?

Mercedes zone tuşu nedir, ne işe yarar? Daha önceki yazılarımızda Mercedes ile ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Mercedes Zone tuşundan söz edeceğiz.

Mercedes Zone Tuşu Nedir? Ne İşe Yarar?

Mercedes araçlarda en çok merak edilen özelliklerden biri zone tuşudur. Bu tuş aracınızın klimasıyla alakalı bir tuş olmakla beraber bölge manasına gelir. Yani aracınızın modeline göre çift veya üç bölgeli klimayı aktive ederek örneğin, sürücü bölgesi 20 derece iken yolcu bölümü 25 derece sıcaklığa ayarlanabilir hale gelir. Zone tuşuna tekrar basarak kapattığınızda aracın içi tamamiyle ayarlanan tek dereceye sabitlenir. Aynı zamanda bu özellik bulunan araçlarda iklim dengesi kontrolü ve parfüm kartuş alanı olduğundan dikiz aynasına ya da hava menfezlerine ayrıca koku yerleştirmenize gerek kalmaz. Taktığınız kartuşla aracınız mis gibi kokar.

İlginizi Çekebilir:  Otokar Sultan Adblue Arızası Çözümü

Mercedes marka araçlarda bulunan Zone tuşu klima ile ilgili bir tuştur. Öte yandan SYNC tuşu da Zone tuşu ile benzer işlevdedir. SYNC tuşuna bastığınızda ise aracın hem ön hem arka kısmı aynı derecede ısınmış olur.

Mercedes ile İlgili Diğer Yazılarımız

İlginizi Çekebilir:  Otomatik Far Kumandası Arızası Kesin Çözümü

Mercedes Zone Tuşu ile İlgili Aramalar

Google’da Mercedes Zone tuşu ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; mercedes zone tuşu nedir ne işe yarar, mercedes zone tuşu, zone tuşu nedir, mercedes zone tuşu ne demek, mercedes arabalarda zone tuşu ne işe yarıyor.

İlginizi Çekebilir:  BMW Km Yanındaki Ünlem İşareti Neden Yanar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara