Ekonomi

Bonus Trink Ne Demek?

Günümüzde ödeme yöntemi olarak en çok kullanılan yöntemlerden biri kredi kartı halini aldı. Hatta çoğu alışverişimizde hiç nakit kullanmadan elimiz kredi kartına gidiyor. Aynı şekilde banka kartları da ikinci sırada en çok kullanılan ödeme yöntemi halini almış durumda. Eskiden bu yöntemleri kullanırken ufak bir alışverişte bile pin kullanmak gerekirdi. Artık temassız ödeme yöntemi hayatımızı çok daha kolay hale getirdi. İşte bu yöntemlere özel isim veren Garanti BBVA bankası Bonus Trink sistemi ile hayatımızı çok daha kolay hale getirmeyi hedefliyor.

Bonus Trink demek, kartınızda temassız ödeme yöntemi olduğunu gösteren özelliğin adıdır. Trink sayesinde temassız ödeme yöntemini destekleyen tüm alışverişlerde saniyeler içerisinde ödeme yapabilirsiniz. Bu da sizin vakit kaybetmenizi önleyecektir. Trink özellikleri bununla sınırlı değil. İnternetten 3D secure yöntemiyle alışveriş yaptığınız esnada cep telefonunuza SMS olarak ya da Garanti mobil uygulamasına gelen onay bildirimi çok daha hızlı şekilde düşüyor.

Trink özelliği Para Card ya da Bonus kredi kartlarının her ikisinde görülebilir. Kartın köşesinde üç çizgi şekilde temassız ödeme ikonunun altında küçük bir şekilde ‘trink’ ibaresini görürsünüz. Eğer kartınızda böyle bir özellik yoksa bankanızı arayarak tamamen ücretsiz bir şekilde bu özelliğe sahip kartınızı hemen isteyebilirsiniz. Genellikle 10 gün içerisinde yeni kartınız basılarak adresinize ulaşacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds