Boş Plaka Sorgulama

Seri bir plaka gerçekten de aracınıza hoş bir görüntü katabilir. Aracınızı daha özel gösterir. Zaten bunun farkında olduğumuzdan boş plaka denk getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu yazıda seri bir plaka nasıl bulunur konusundan sonra ise boş plaka sorgulama internet üzerinden nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz.

Eğer istediğiniz plaka serisi net ise işiniz biraz daha zor. Çünkü bu plaka daha önceden başka bir araca tescil edilmiş olabilir. Eğer böyle değilse size sunulan liste içinde o plakaya denk gelmenizde ayrı büyük bir şans oluyor. Eğer başka bir araçta tescilli ise tek şansınız var. Aracı plakası ile birlikte satın almak. Bu biraz maliyetli olabilir. Hele plaka sadece sizin için özel değil herkes için bir anlam taşıyan genel olarak kıymetli bir plaka ise.

İlginizi Çekebilir:  Otomobil Segmentleri

Gelelim internet üzerinden boş plaka sorgulama konusuna. Burada yapabileceğimiz tek şey kendi ilimizin emniyet müdürlüğünün web sitesine uğramak olacaktır. Eskiden e-devlet üzerinden giriş yaparak plaka sorgulaması yapılabiliyordu şimdi ise sadece kendi üstünüze kayıtlı araçları sorgulatabiliyorsunuz.

Tamamen ismime özel bir plaka almak istiyorum derseniz biraz faha masraflı bir yoldan geçmeniz gerekecek. Özel plakalar için yüksek miktarlarda yıllık vergi ödemek durumunda kalacaksınız demektir.

İlginizi Çekebilir:  Mercedes W Kasa Otomatik Şanzıman Vuruntu Çözümü

Boşta plakalar içinden AGA plakasını sorgulayacaksanız işiniz biraz zor. Çünkü Ali Ağaoğlu bu plakaların çoğunu tescillemiş durumda. Yine de şansınızı denemekte fayda var.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cucee sigara