Boşline Nedir?

Genellikle bu tür ilginç terimleri Sahibinden üzerinde görsek de bu terim pek görebileceğiniz türde bir şey değildir. Çünkü boşline, olumsuz mânada aracın en boş donanımlı halini gösterir. Arkadaş muhabbetlerinde çok sık geçen bir jargon olduğundan dolayı merak konusu olduğundan hemen internete bakılır.

Farklı donanımlara sahip olsalar da çoğu kişi aracının full paket olduğunu iddaa eder. Eğer gerçekten asılsız bir abartı ile gırtlak dolusu aracı olduğu iddaa ediliyorsa, senin aracın boşline şeklinde cevap verilir.

Line uzantısı ise Volkswagen marka arabalarda Trendline, Comfortline, Highline gibi line uzantılı seriler olduğundan en boş mânasında kullanılmak üzere de boşline kalıbı uydurulmuştur. Yani halk arasında en donanımlı paket Highline ise en boş paketin Boşline olduğu bilinir. Bu çağda haala arka camları otomatik değil, kliması çok analog çalışan bir aracınız varsa bu konuda espri malzemesi olma ihtimaliniz artmış demektir.

Tabii bir tartışma konusu olarak da yeni kasa Boşline mı? yoksa eski kasa Highline mı? şeklinde bir tartışmadır. Bu tamamen kişisel bir tercih meselesi olsa da ortamlarda erkekler tarafından saatlerce goygoy malzemesi yapılabilir ve tartışma hiçbir şekilde ortak fikir ile sonuçlanmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yabancı dizi izle