Otomobil

Kapora Aldım ama Satmaktan Vazgeçtim İade Etmeli miyim?

Sıkıntı olmasa da kullanıcıların başına gelmektedir. Aracınız için belirli bir miktar kapora aldığınızda satışı vermek üzere iken satmaktan vazgeçebilirsiniz. Kapora aldım ama satmaktan vazgeçtim. Böyle bir durumda kaporayı geri iade etmelisiniz.

Hatta daha da detay verecek olursak eğer müşteri şehir dışından geldiyse onun bu olan mağduriyetine gidermek için bütün yol masraflarını, konaklama masraflarını karşılayarak durum için özür dilemelisiniz.

Müşteri bu konuda haklı olmakla birlikte hukuki yollara başvurarak kaporasını geri iade edilmesini isteyebilir. Bu önemli bir konudur. Aynı zamanda bu araç satışında olan bir racon dur. Aranızda birbirinizi hak geçmemesi için durum telafi edilmelidir.

Eğer aldığınız parayı harcadıysanız geri verecek durumda değilsiniz bu konu hakkında da müşterimizden özür dileyerek kaporayı göndereceğiniz tarihi için sözleşmeniz gerekmektedir.

Kaporayı Yakarsanız Başınız Yanar

Böyle bir durumda kaporayı yakma gibi bir şey kesinlikle söz konusu olamaz. Abici taraf hem hukuki yoldan hem de etik açıdan haklı olduğu için sorumluluğunuzu mutlaka yerine getirmelisiniz. Zorunlu olmadıkça satış yapmaya başladıktan sonra işlemden vazgeçmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds