Brain Test 218. Seviye “Tekir’in Yine Karşıya Atlaması Lazım ama Mantarımız Kalmadı” Sorusunun Cevabı Nedir?

Son günlerde oldukça popüler hale gelen ve çeşitli oyun indirme platformlarında en çok indirilenler listesinde yer alan Brain Test isimli oyunda sorulan bazı sorular, zaman zaman zeka sınırlarını zorluyor. Bu tarz durumlarda oyuncular, soruların cevaplarını Google başta olmak üzere çeşitli arama motorlarında aratıyor. Daha önceki yazılarımızda Brain Test isimli oyunda sorulan soruların cevaplarını sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Tekir’in yine karşıya atlaması lazım ama mantarımız kalmadı” sorusundan söz edeceğiz. 

Brain Test Seviye 218: Tekir’in Yine Karşıya Atlaması Lazım ama Mantarımız Kalmadı 

Brain Test isimli oyunda sorulan belki de en basit ve çözümü kolay sorular arasında yer alan bu seviyede, sorunun doğru cevabını bulmak için aslında çok da zeka sınırlarını zorlamak gerekmiyor. Bu soru, tıpkı diğer sorular gibi oldukça yalın bir çözüme sahip. 

Sorunun Doğru Cevabı: Karayı Yaklaştır

Tekir’in üzerinde bulunduğu kara parçasını diğer kara parçasına doğru yaklaştırın. Solda yer alan kara parçasını sağda yer alan kara parçasına doğru yaklaştırın. Daha sonra “zıpla” butonuna basın. Böylece soruya doğru cevap vermiş ve bir sonraki bölüme geçmiş olacaksınız. 

Brain Test Nasıl Çözülür? 

Bu oyunda temel hareket noktası, ilkin soruları doğru okumak ve tabi ki doğru anlamak. Bazen sorunun cevabı olduğu gibi soru cümlesinde yer alıyor. Kelime oyunlarına da dikkat etmek gerekiyor. Öte yandan ekranda yer alan ifadelere ve nesnelere de dikkat edilmeli. Aynı zamanda bazı sorularda telefonu sallamak, yan çevirmek veya sağa sola döndürmek de bir çözüm olabiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.