Brain Test 266. Seviye “Kaleyi Fethetmeliyiz” Sorusunun Cevabı Nedir?

Son zamanlarda zeka geliştirici oyunların sayısı hızla artıyor. Bu oyunlar arasında hiç şüphesiz Brain Test gibi oyunlar oldukça popüler ve son zamanlarda oldukça revaçta. Daha önceki yazılarımızda Brain Test isimli oyunda sorulan soruların cevaplarını sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “kaleyi fethetmeliyiz” sorusundan söz edeceğiz. 

Brain Test Seviye 266: Kaleyi Fethetmeliyiz

Oyundaki en ilginç sorular arasında yer alan bu seviyede tarihi bir gerçeğe de atıf var. Oyunda bizden istenen kaleyi bir şekilde fethetmek ancak mancınık bir türlü kaleyi fethetmeye yetmiyor. Burada Ortaçağ şatolarının feodal yapılarına bir gönderme var. Bu kaleleri nasıl yıkacağız? 

Sorunun Doğru Cevabı: Ateşi Kullan 

Kalenin dibinde bekleyen askerlerin elinde duran meşaleyi alıp mancınığın ucundaki topa sürün ve top bir alev topuna dönsün. Daha sonra mancınığa dokunun ve kaleye doğru yönlenmesini sağlayın. Böylece yıkılmayan kalenin ateş topu ile yıkıldığını göreceksiniz. 

Brain Test Nasıl Çözülür? 

Bu tarz sorularda ekrana rastgele dokunmanız yeterli olabilir. Nitekim meşaleyi normale tablonun doğal bir parçası olarak görebilirsiniz. Öte yandan sorularda geçen cümle ve kelimelere dikkat edin. Aynı zamanda bazı sorularda ekrana rastgele dokunmak, telefonu sallamak, yan çevirmek veya sağa sola döndürmek de bir çözüm olabiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: