Brain Test “Zavallı Karga Cevizi Yiyemiyor” Sorusunun Cevabı Nedir?

Zavallı karga cevizi yiyemiyor sorusunun cevabı nedir? Brain Test adlı oyunda sorulan “zavallı karga cevizi yiyemiyor” sorusunun doğru cevabı nedir? Daha önceki yazılarımızda Brain Test isimli oyunda sorulan sorulardan ve bu soruların cevaplarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca “zavallı karga cevizi yiyemiyor” sorusundan söz edeceğiz. 

Brain Test Seviye 170: Zavallı Karga Cevizi Yiyemiyor 

Brain Test oyununda güncelleme sonrasında 170’den 211’e kadar yeni Seviyeler geldi. Yapılan güncellenme sonrasında ilk soru, “zavallı karga cevizi yiyemiyor” oldu. Sorunun diğer Brain Test soruları ile hemen hemen aynı mantıkta bir cevabı olduğunu söyleyebiliriz. Nitekim cevap aslında çok ama çok kolay. 

Sorunun Doğru Cevabı: Cevizi Kırın 

Evet ama nasıl? Cevizi sağda ve solda bulunan taşlar üzerinde havadan yavaşça yere doğru bırakın. Taşın üzerinde cevizin kırıldığını göreceksiniz. Daha sonra ortadan ikiye ayrılan cevizin içindeki parçayı karganın ağzına götürün. Böylece doğru cevabı vermiş olacaksınız. 

Brain Test Nasıl Çözülür? 

Oyunda, oyuncuların en çok dikkat etmesi gerekenlerin başında dikkat başı çekiyor. Öte yandan oyunda sorulan soruları iyi okumak ve iyi anlamak da önemli bir çözüm yöntemi. Aynı zamanda bazı sorularda telefonu sallamak, yan çevirmek veya sağa sola döndürmek de bir çözüm olabiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir